Schola parafialna Słoneczka czyli SLD (Służba Liturgiczna Dziewcząt wg ks. Krzysztofa) istnieje od początku istnienia naszej Parafii, czyli od jesieni 2006 r. W pierwszej Eucharystii uczestniczyła w dniu 5.11.2006 r., mając w repertuarze trzy pieśni. Przez czternaście lat działalności dorobiliśmy się stu pięćdziesięciu różnych pieśni i czterdziestu kolęd oraz kilkanaście specjalnych programów na koncerty, msze uroczyste i święta liturgiczne. Główna Msza św., w której uczestniczymy w czasie roku szkolnego jest odprawiana w niedziele i święta o godz. 10.00. Uczestniczyliśmy w wielu przeglądach piosenki religijnej i zawsze wracaliśmy z jakimś trofeum. 

Zespół muzyczny, który akompaniuje scholi to Marcin Mędrzycki – klawisze, Jarosław Szwed – instrumenty perkusyjne oraz Andrzej Lisiecki – gitara. Skład Scholi cały czas się zmienia, gdyż co roku dołączają nowe scholanki a część rezygnuje, bo zaczyna naukę w liceum. Na specjalne okazje, np. uroczystości Triduum Paschalnego czy Boże Ciało  śpiewają z nami byłe scholanki, niektóre idące już własną drogą artystyczną. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia organizujemy koncert kolęd przy żłóbku dla wszystkich chętnych, również dorosłych i całych rodzin. 

Uczestniczyliśmy w kilku wycieczkach, np. na Święty Krzyż, do Ostrówka do domu, w którym służyła św. Siostra Faustyna, na warsztaty plastyczne do Słupna. Dzięki działalności scholi utworzyło się w naszej parafii środowisko uzdolnionej młodzieży i dorosłych. Dorobiliśmy się kilku zespołów muzycznych, a młodzież organizuje koncerty charytatywne oraz spotkania modlitewne i formacyjne. Próby scholi odbywają się w każdą sobotę roku szkolnego o godz. 10:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi o zgłoszenie się na próbę w pierwszą sobotę po wznowieniu działalności po ustaniu pandemii.