Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

•             Rozpoczynamy Adwent, czas religijnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W dni powszednie Adwentu zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach Roratnych, które odprawiane będą o godz. 6.50. Dzieci i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach z lampionami. W okresie adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

•             Dziś po Mszach świętych możemy pomóc w zakupie pompy insulinowej dla 14 – letniej Natalii. Jej Mama wcześniej pomagała zbierać środki dla innych chorych dzieci a dziś zwraca się z prośbą o pomoc dla swojej córki.

•             Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 wymiana tajemnic różańcowych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

•             Jutro w poniedziałek, 4 grudnia zapraszamy na godz. 17.15 do modlitwy wypominkowej za zamarłych poleconych w wypominkach rocznych, a po niej na Mszę świętą za zmarłych.

•             We środę po Mszy o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo no Najczystszego Serca św. Józefa

•             We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

•             W piątek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Godziny Łaski od 12.00 do 13.00. W kościele w tym czasie będą rekolekcje szkolne. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

•             W kolejne soboty adwentowe zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od g. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym też czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

•             W przyszłą niedzielę do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

•             Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w piątek 8 grudnia a zakończymy w II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ruciński, Dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Piątek – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi: 6.50 i 18.00; od 8.15 do 13.00 spotkania rekolekcyjne dla dzieci.

Sobota – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi: 6.50, 10.00 (dla osób starszych i chorych z udzieleniem sakramentu chorych) i 18.00

Niedziela – Msze św. według stałego porządku. W piątek i sobotę od godz. 17.00 do Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi. Sakrament pokuty i pojednania w czasie rekolekcji będzie sprawowany 30 minut przed Mszą św.

•             Klerycy naszego Seminarium Duchownego zapraszają na sztukę teatralną zatytułowaną „I co teraz”. Parafialny wyjazd organizowany jest w niedzielę 17 grudnia. Zbiórka pod kościołem – godz. 17.15. Wyjazd o godz. 17.30. Spektakl rozpoczyna się ok. 18.30. Powrót przewidziany ok. godz. 21.00. Koszt to 25 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

•             W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny i  świece  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

•             Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w sposób szczególny pamiętamy o osobach ubogich, samotnych i najbardziej potrzebujących. Są takie parafie gdzie liczba ubogich jest tak duża, że wspólnota parafialna nie jest w stanie dopomóc wszystkim. Zwracamy się zatem z prośbą, tak jak w zeszłym roku, o pomoc w przygotowaniu paczek żywnościowych dla ubogich z parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie. Dzięki sercom wielu ludzi, osoby, których na to nie stać, będą miały choć namiastkę wigilijnej wieczerzy. Dziś z naszego kościoła można zabrać ze sobą torbę „Caritas” oraz spis potrzebnych artykułów. Paczki można przygotować wspólnie i dostarczyć je z powrotem do naszej Parafii najpóźniej do niedzieli 17 grudnia tak by w ostatnim tygodniu adwentu mogły dotrzeć do potrzebujących. Paczki można składać przy konfesjonale stojącym obok chrzcielnicy.

•             Zapraszamy w soboty 9 i 16 grudnia na kiermasz choinek przy wejściu na plebanię.

•             Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach od 31 maja do 8 czerwca 2024 roku. Program pielgrzymki możemy otrzymać w zakrystii. Możemy też zapoznać się z nim na parafialnym facebooku i na stronie internetowej w aktualnościach – zakładka wydarzenia.

•             Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy, w którym możemy miedzy innymi przeczytać o wywyższeniu ludzkiej cielesności w kontekście Wcielenia Jezusa, o lekcjach religii w obu warszawskich diecezjach, o przepisie na wychowanie w praktyce wychowawczej Janusza Korczaka.