Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2024 r.

•             Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Maryi. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali po wieczornych Mszach św.

•             W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

•             Zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najśw. Sakramentem we środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

•             Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie odprawimy od czwartku 14 marca do niedzieli 17 marca. Poprowadzi je ks. Rusłan Demczuk, proboszcz parafii na Ukrainie w okolicach Żytomierza. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w następującym porządku:

– czwartek – 7.30, 18.00, 19.30

– piątek – 7.30, 18.00, 20.00

– sobota – 8.00, 10.00, 18.00

Ze względu na rekolekcje szkolne, poranne Msze św. we czwartek i piątek będą o godz. 7.30.

We czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Ojczyzny i parafii. Po koronce będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy o godz. 18.00 w tym czasie będzie możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania.

Módlmy się za rekolekcjonistę i kapłanów, którzy w tym czasie będą posługiwać u nas jako spowiednicy.

•             We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

•             Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: o g. 17.00 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

•             Wspólnoty L’Arche oraz Wiara i Światło, zrzeszające osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ich przyjaciół, zapraszają na kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na ich wyjazd wakacyjny. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 17 marca po Mszach o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00 w auli św. Jana Pawła II. Dodatkowo po Mszy o 12.00 wspólnoty zapraszają na krótkie Misterium Męki Pańskiej, w którym aktorami będą osoby z niepełnosprawnością.

•             Zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chórów: „Canticum Sacrum” z parafii w Zerzniu oraz naszego chóru parafialnego. Koncert odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 17 marca o godź. 19:00.

•             Włączamy się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać od 16 do 24 marca po każdej Mszy św.

•             W zakrystii można kupić wielkanocne świece jako wsparcie działalności „Caritas” naszej diecezji.

•             Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Niestety z powodu choroby musieliśmy odwołać odwiedziny w piątek i sobotę. Bardzo dziękujemy za spotkania w Waszych rodzinach, wspólną modlitwę, rozmowy, sugestie i pomysły na funkcjonowanie naszej Parafii. Bóg zapłać także za ofiary materialne, które przeznaczymy na remont schodów przed kościołem ale także na bieżące funkcjonowanie parafii (rachunki). Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić kapłana do swojego domu, to proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny.

•             Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Idziemy. Możemy przeczytać w nim między innymi o tym jakie są najważniejsze zadania biskupów, jak rozpoznać czy dobrze się modlimy, o pilnowaniu polskich interesów przez rolników.