Ogłoszenia

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022 r.

  • Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Jakubaszka, Proboszcza par. św. Rity w Warszawie. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy budowę świątyni w tej parafii.
  • Dziś po Mszy o godz. 12.00, przed Najświętszym Sakramentem, pomodlimy się litanią do Najśw. Serca Pana i Jezusa i aktem poświęcenia się Jezusowi. Za udział w tym akcie możemy uzyskać odpust zupełny.
  • Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary w ramach dnia solidarności z Kościołem prześladowanym i Światowym Dniem Ubogich.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej, modlimy się za wszystkich którzy ubogacają śpiewem naszą liturgię; naszą Pana Organistę, scholę dziecięcą i chór parafialny. Bardzo dziękujemy za ich posługę.
  • Przez cały listopad o godzinie 17.15 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, a po nich odprawiamy mszę św. w intencji naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do włączenia się w ta modlitwę.
  • Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zachęcamy do podjęcia duchowej mobilizacji i dobrego przeżycia tego czasu w naszych rodzinach korzystając z mszy świętych roratnich o godz. 6.50, z rekolekcji adwentowych, z okazji do spowiedzi.
  • Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy we czwartek 1 grudnia wieczorem a zakończymy w II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia. Poprowadzi je ks. Rafał Szwajca, michalita. Czas rekolekcji będzie jednocześnie nawiedzeniem naszej parafii przez św. Michała Archanioła w znaku figury z Gargano we Włoszech. Na zakończenie rekolekcji pobłogosławimy wierną kopię figury z Gargano, która pozostanie już w naszym kościele. Gdyby ktoś, chociaż w części, chciał być fundatorem tej figury, to proszę o kontakt z ks. Proboszczem.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Idziemy. Możemy przeczytać w nim między innymi: o apostazji, która zawsze boli napisała p. Anna Meetschen, ks. Bp Michał Janocha pokazuje różnice między sztuką sakralną a religijną a o. Jacek Salij OP w cyklu eschatologicznym przybliża nam czym jest ogień czyśćcowy.