Ogłoszenia

Niedziela Najświętszej Trójcy, 26 maja 2024 r.

•             W Dniu Matki wszystkim żyjącym Mamom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i szczególnej opieki Matki Bożej a zmarłym radości nieba na wieki.

•             Dziś w czasie Mszy o godz. 12.00 dzieci z klasy IV będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Módlmy się za wszystkie dzieci aby dzięki łasce Bożej i pomocy rodziców zawsze trwały w przyjaźni z Panem Jezusem.

•             We wtorek po Mszy o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo do św. Charbela.

•             We środę w czasie nabożeństwa majowego po litanii do Matki Bożej pomodlimy się koronką uwielbienia Boga z Michałem Arch. i Chórami Aniołów.

•             Zapraszamy na modlitwę w ciszy do Jezusa w Najświętszym Sakramencie we środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

•             We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie przejdziemy ulicami Kadetów i Trakt Lubelski w stronę Zerznia. Pierwszy ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym. Drugi ołtarz przy ul. Kadetów między numerem 70 A a składem drewna. Trzeci ołtarz przy Trakcie Lubelskim nr 300. Czwarty ołtarz na granicy parafii przy Trakcie Lubelskim 239. Bardzo dziękujemy osobom przygotowującym ołtarze i prosimy by jak największa liczba osób włączyła się w przygotowanie tego wielkiego święta Eucharystii. Zachęcamy także do dekoracji swoich domostw zwłaszcza na trasie procesji. Do zaangażowania w procesję zapraszamy Panów z Asysty Kościelnej, ministrantów, scholanki, bielanki oraz dzieci komunijne i rocznicowe. Prosimy także o zbieranie kwiatów do sypania dla bielanek. Prosimy także by w dniu Bożego Ciała przed Mszą świętą o godz. 12.00 nie parkować tuż przed kościołem by procesja swobodnie mogła w uroczystym szyku dojść do bramy.

W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 a nabożeństwo czerwcowe odprawimy w czasie procesji.

•             We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

•             Z okazji Bożego Ciała księża posługujący w naszej parafii ufundowali nowy baldachim do procesji eucharystycznych.

•             Zapraszamy na nabożeństwa majowe a od soboty czerwcowe, które odprawiane są w kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości kościelne o godz. 17.30.

•             Zapraszamy także na majowe przy kapliczkach o godz. 20.00: 28 maja – ul. Wał Miedzeszyński 600 i 31 maja – ul. Poprawna 107.

•             Od piątku 31 maja do czwartku 6 czerwca nabożeństwa majowe i czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian. Nabożeństwo z procesją w dni powszednie będzie po wieczornej Mszy świętej a w niedzielę o godz. 17.00.

•             1 czerwca, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.

•             W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie Msza św. ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

•             Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 wymiana tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała będzie o godz. 17.00.

•             W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na prace wykończeniowe w Świątyni Opatrzności Bożej.

•             W niedzielę 16 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego do naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie relikwiarza dla przechowywanie czcigodnej pamiątki po bł. Prymasie Tysiąclecia. Program przygotowania do tej uroczystości podamy za tydzień.

•             Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer tygodnika Idziemy, w którym między innymi możemy przeczytać o macierzyństwie wpisanym w kobiecość, o dyskryminacji w Warszawie, co to znaczy że zostaliśmy stworzeni na obraz Boga w Trójcy Świętej.