ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – IV Niedziela zwykła 31 stycznia 2021 r.

  • W tym tygodniu, 2 lutego, we wtorek, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na msze święte z poświęceniem świec gromnicznych o g. 8.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy dzień życia konsekrowanego w związku z tym podczas wieczornej mszy świętej modlić będą się z nami Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczamy na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych. 
  • W zakrystii można nabyć świece, są one wykonane z wosku pszczelego przez siostry z Monasteru z Grabowca na Kaszubach. Do klasztoru tego przed kilku laty wstąpiła jedna z mieszkanek Wawra. Przekazane ofiary z tych świec wspomogą działalność sióstr.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy rano od godziny 7.40 a po południu od godziny 17.30. 
  • Przypominamy, że w naszej parafii we czwartki i piątki od g. 17.30 do wieczornej mszy świętej jest okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • 6 lutego, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.
  • Przez najbliższe pięć pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii będziemy odprawiać specjalne nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie msza święta ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W trakcie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 
  • W najbliższą środę od g. 19.00 będziemy sprzątać dekoracje świąteczne w naszej świątyni. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w rozbieraniu choinek i szopki. Chętni mogą zgłosić się dziś do księdza Piotra. Przy tej okazji dziękujemy rodzinie Państwa Kobylińskich za ofiarowanie dużej choinki, która przez cały okres Bożego Narodzenia pięknie zdobiła nasz kościół.
  • Jeszcze raz bardzo dziękujemy za troskę o materialne utrzymanie naszej parafii, za złożone indywidualne ofiary kolędowe w kościele i te przesłane na konto parafialne. 
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim, kolejny z cyklu artykułów o Świętym Józefie a także ciekawy artykuł o Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do lektury.