ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

  • Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku katolików do spowiedzi i komunii wielkanocnej w tym okresie.
  • W poniedziałek obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po mszy świętej o g. 18.00 a w niedziele o g. 17.30. 
  • W następnym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa bardzo zatem prosimy mieszkańców Osiedla Las o pomoc w przygotowaniu tradycyjnych ołtarzy.

Ołtarz pierwszy – ul. Poprawna od Kadetów do końca oraz ul. Stoczniowców i Łasaka.

Ołtarz drugi – ul. Sęczkowa od Kadetów do końca oraz ul. Ogrody, Narodowa i Nasturcjowa.

Ołtarz trzeci – ul. Poprawna od początku do Kadetów, ul. Zabielska i Kadetów.

Ołtarz czwarty – ul. Sęczkowa od początku do Kadetów oraz ul. Papierowa.

  • Przypominamy wszystkim o konieczności noszenia maseczek zasłaniających usta i nos, a także o zachowaniu dystansu społecznego zarówno w świątyni jak i poza nią. 
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki Idziemy, a w nim o zbliżającej się 40. rocznicy narodzin dla nieba Prymasa Wyszyńskiego. Wokół osoby Czcigodnego Sługi Bożego a niedługo błogosławionego, osnuty jest temat najnowszego numeru tygodnika. Zachęcamy do czytania.