ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022 r.

 • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy mszę świętą o świcie poprzedzoną procesją rezurekcyjną, o g. 6.00 a następnie msze święte o godzinie 10.00, 12.00 i o 18.00. Zwyczajowo nie będzie mszy świętej o godzinie 8.00. 
 • W Poniedziałek Wielkanocny msze święte odprawiane są według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na KUL.
 • W najbliższy piątek, w oktawie wielkanocnej, można spożywać pokarmy mięsne.
 • W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na g. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do Święta Miłosierdzia będziemy przygotowywać się w naszym kościele odprawiając nowennę, codziennie po mszy świętej o godz. 18.00. Taca w Niedzielę Miłosierdzia przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas. 

PODZIĘKOWANIA

 • Na samym początku chciałbym podziękować Księdzu Patrykowi za ogromny wkład pracy w przygotowanie świąt. Za przygotowanie wraz z ministrantami liturgii. Dziękuję również Panu Janowi i Maciejowi Gawryszewskim, panu Łukaszowi Gasperskiemu, Pani Teresie i Zdzisławowi Gawryszewskim, Pani Adzie Kade za pomoc przygotowaniu dekoracji świątecznych. 
 • Serdecznie dziękujemy asyście kościelnej, młodzieży lektorskiej, ministrantom, scholii dziecięcej z panam Andrzejem Lisieckim i Marcinem Mędrzyckim na czele, chórowi parafialnemu i pani Edycie Sędzik, dziękujemy Pani Ewie Jędrzejewskiej i Justynie Głodek oraz wszystkim parafianom za włączenie się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. 
 • Przy świętach chciałbym też podziękować tym, którzy na co dzień troszczą się o nasz Kościół: Rodzinie Państwa Gawryszewskich za sprzątanie Kościoła, drugiej rodzinie Państwa Gawryszewskich – zwłaszcza Pani Teresie za dbanie o kompozycje kwiatowe. Pani Marysi i Janowi Kuranowskim za dbanie o szaty liturgiczne i wszelką pomoc oraz Państwu Dorocie i Robertowi Karaśkiewiczom, Panu Arturowi Gołębiewskiemu. Dziękuję osobą z Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła, które są do dyspozycji w każdej potrzebie. 
 • Dziękuje księdzu klerykowi Michałowi, który towarzyszył nam w dni Triduum Paschalnego. 
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za wszelkie przejawy Waszej życzliwości, za przekazywane ofiary na rzecz utrzymania Parafii, za ofiary składane bezpośrednio w kościele oraz za ofiary przekazywane na konto parafialne. Dziękuję także za ofiary przekazane na nowe nagłośnienie w świątyni. Dziękujemy Wam za codzienną troskę o naszą świątynię. 
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc charytatywną dla naszych gości z Ukrainy jak również w pomoc rodzinom potrzebującym z terenu naszej Parafii. Dziękujemy Pani Alicji Miazdze za koordynację pomocy uchodźcom zarówno z ramienia parafii jak i naszego osiedla. 
 • Cieszymy się obecnością nowych mieszkańców naszej Parafii. Serdecznie Was witamy i zapraszamy do włączenia się w życie naszej młodej ale prężnej wspólnoty. 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom 

życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania!

Oby bliskość Ołtarza umocniła wiarę w tajemnicę Zmartwychwstania.

Krzyżu Chrystusa, naucz nas, że wschód słońca jest silniejszy niż ciemność nocy. 

Krzyżu Chrystusa, naucz nas, że pozorne zwycięstwo zła znika w obliczu pustego grobu,

wobec pewności Zmartwychwstania i miłości Boga, 

której nic nie jest w stanie zwyciężyć ani przyćmić czy osłabić. Amen.