ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021 r.

 • Informujemy, że zgodnie z wytycznymi, w naszej świątyni może jednorazowo przebywać do 40 osób. Apelujemy też do wszystkich o noszenie maseczek zasłaniających usta i nos a także o zachowanie dystansu społecznego, tj. minimum 1,5 metra od innej osoby. Starajmy się w miarę możliwości uczestniczyć także na zewnątrz świątyni, gdzie jest włączone nagłośnienie pamiętając o zachowaniu dystansu. Niedzielna msza św. o g. 12.00, jest transmitowana przez parafialny kanał Youtuba. 
 • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy mszę świętą rezurekcyjną, o g. 6.00 a następnie msze święte o godzinie 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i o 18.00. Msze święte o godzinie 6.00 oraz 12.00 będą transmitowane.
 • Osoby, które łączą się z nami duchowo za pomocą transmisji internetowej będą mogły dziś po mszach transmitowanych skorzystać z przyjęcia komunii świętej do pół godziny po zakończeniu liturgii. 
 • W Poniedziałek Wielkanocny msze święte odprawiane są według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na KUL.
 • W najbliższy piątek, w oktawie wielkanocnej, można spożywać pokarmy mięsne.
 • W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na g. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do Święta Miłosierdzia będziemy przygotowywać się w naszym kościele odprawiając nowennę, codziennie po mszy świętej o godz. 18.00. Taca w Niedzielę Miłosierdzia przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas. 

PODZIĘKOWANIA

 • Na samym początku chciałbym podziękować Księdzu Rafałowi za ogromny wkład pracy w przygotowanie świąt. Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz liturgii. Dziękuję również Panu Janowi Gawryszewskiemu i Paniom, które wspomogły księdza Rafała w przygotowaniu dekoracji świątecznych. 
 • Serdecznie dziękujemy młodzieży lektorskiej, ministrantom, parafianom za włączenie się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia.
 • Dziękujemy również Pani Dorocie Podporze i Stanisławowi Żukowskiemu, Odnowie w Duchu Świętym oraz całej grupie inicjatywnej, dorosłym i młodzieży, którzy przygotowali śpiewy podczas uroczystości Triduum Paschalnego. Dziękujemy też Pani Elżbiecie naszej organistce. 
 • Przeżycie Świąt w domach, z transmisją z naszego kościoła, było możliwe dzięki Panu Mariuszowi Cimińskiemu i Juliszowi Podporze. Bardzo Wam za to dziękuję.
 • Przy świętach chciałbym też podziękować tym, którzy na co dzień troszczą się o nasz Kościół: Rodzinie Państwa Gawryszewskich za sprzątanie Kościoła, drugiej rodzinie Państwa Gawryszewskich – zwłaszcza Pani Teresie za dbanie o kompozycje kwiatowe. Pani Marysi i Janowi Kuranowskim za dbanie o szaty liturgiczne i wszelką pomoc oraz Państwu Dorocie i Robertowi Karaśkiewiczom. Dziękuję rodzinom z Domowego kościoła, które są do dyspozycji w każdej potrzebie. 
 • Dziękuje księdzu klerykowi Radosławowi, który towarzyszył nam w dni Triduum Paschalnego. 
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za wszelkie przejawy Waszej życzliwości, za przekazywane ofiary na rzecz utrzymania Parafii, za ofiary składane bezpośrednio w kościele oraz za ofiary przekazywane na konto parafialne. Dziękujemy Wam za troskę o naszą świątynię. 
 • Ponieważ, jak widzimy sytuacja jest bardzo niepewna prosimy, byście nadal zaglądali na naszą stronę parafialną, na profil facebook Parafii. Zamieszczamy tam istotne dla każdego informacje.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom 

życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania!

Oby bliskość Ołtarza umocniła wiarę w tajemnicę Zmartwychwstania.

Krzyżu Chrystusa, naucz nas, że wschód słońca jest silniejszy niż ciemność nocy. 

Krzyżu Chrystusa, naucz nas, że pozorne zwycięstwo zła znika w obliczu pustego grobu,

wobec pewności Zmartwychwstania i miłości Boga, 

której nic nie jest w stanie zwyciężyć ani przyćmić czy osłabić. Amen.