ks. Piotr Pierzchała
Bez kategorii

Ogłoszenia – XVII niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r.

  • Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wszystkim, życzymy udanego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, o niedzielnej Eucharystii. Czas wakacji i msza święta niedzielna to szczególny sprawdzian dla nas i świadectwo wiary.  
  • Jutro obchodzić będziemy wspomnienie świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. To tradycyjny dzień błogosławienia kierowców, podróżujących i pojazdów mechanicznych. W związku z tym, że na naszym osiedlu trwają prace budowlane i trudno jest dojechać do kościoła, tradycyjne poświęcenie aut przeniesiemy na termin późniejszy o czym wcześniej poinformujemy. 
  • We czwartek, 28 lipca podczas wieczornej mszy świętej będziemy modlili się przez wstawiennictwo świętego Charbela w intencjach zbiorowych. To dzień Jego liturgicznego wspomnienia. Po mszy świętej odprawimy nabożeństwo ku czci świętego.
  • W okresie wakacji w tygodniu odprawiane są dwie msze święte: rano o g. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Przypominamy, że spowiedź jest możliwa przed mszą świętą o g. 7.45 i o g. 17.40.
  • W dniach od 10 do 20 października nasza parafia współorganizuje z Biurem podróży Arcus pielgrzymkę między innymi do Kolonii, Lourdes, Lisieux, Mont Saint Michel, La Salette, Ars. Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.
  • Po dwóch pandemicznych latach chcemy zorganizować we wrześniu tradycyjny festyn parafialny. Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Przyjmujemy atrakcyjne przedmioty, które posłużą jako fanty w planowanej fanterii w dzień festynu rodzinnego. Rzeczy te można przynosić do zakrystii kościoła przy okazji odprawianych nabożeństw. Zapraszamy do kontaktu osoby, które dotychczas angażowały się w przygotowanie festynu i chciałyby nam pomóc. Zapraszamy także osoby i zespoły, które chciałyby wystąpić podczas uroczystości.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki „Idziemy”, a w nim o starości jako powołaniu, o ustanowionym nie tak dawno dniu dziadka i babci, o wizycie papieża Franciszka w Kanadzie.  Zapraszamy do lektury.