ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XXIX niedziela zwykła – 17 października 2021 r.

  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele o g. 17.15.Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki. 
  • Dziś po wieczornej Mszy świętej, odbędzie się spotkanie dla grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 
  • Jutro w poniedziałek obchodzimy święto świętego Łukasza patrona lekarzy i służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. We wtorek zaś 19 października wspominamy w liturgii bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • W kościele, na stoliku za ławkami, wyłożone są kartki na wypominki. Białe na mszę świętą listopadową, a pomarańczowe na wypominki roczne. Można zabrać je do domu i wypełnić. W zakrystii przyjmujemy na wypominki. 
  • Nasz chór parafialny serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zespołu i wspólnie śpiewać na chwałę Boga i radość ludzi. Szczególne zaproszenie kierujemy do panów, których obecność jest bardzo potrzebna. Próby odbywają się we czwartki o godz. 19.00 w sali parafialnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. 
  • Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę, przekażemy na utrzymanie misji katolickich w świecie.
  • W imieniu organizatorów zapraszamy w sobotę 23 października na kolejną odsłonę Garażówki. Bliższe informacje dostępne są na plakatach oraz Facebooku Rady Osiedla.
  • Dziś w w naszej diecezji zainaugurowany został „Synod o synodalności”. O godzinie 7:30 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika Mszy Świętej przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Tym samym rozpoczął się lokalny etap procesu synodalnego, który potrwa do października przyszłego roku. Uroczystego otwarcia XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” dokonał 9 października w Rzymie papież Franciszek. Zaproszeni do udziału w Synodzie są nie tylko biskupi z całego świata. Ojciec Święty pragnie, aby w to dzieło zaangażowali się wszyscy wierni.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim o rozpoczynającym się synodzie dla synodalności, wywiad z bp Adrianem Galbasem o zadaniach świeckich w Kościele, bardzo ciekawy artykuł u pielgrzymim szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela. Zachęcamy do lektury.