ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XXVII niedziela zwykła – 3 października 2021 r.

  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele o g. 17.15. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki. Przypominamy, że pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie różańca w kościele, kaplicy, rodzinie lub innej wspólnocie. Modlitwie ustnej powinno towarzyszyć rozważanie poszczególnych tajemnic.
  • W najbliższy poniedziałek różaniec będzie połączony z modlitwą wypominkową. Po nabożeństwie uroczysta msza święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. 
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Po mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie kół różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci a po sumie o godzinie 12.00 spotkanie pozostałych kół różańcowych. 
  • Dziś na mszy świętej o godzinie 10.00 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. W następną niedzielę msza święta o 10.00 poświęcona przygotowaniu dzieci do udziału we mszy świętej. 
  • Zapraszamy dzieci w sobotę 9 października w godz. 10:00-16:00 na zajęcia jazdy rowerem w mobilnym miasteczku rowerowym Straży Miejskiej na parkingu obok Kościoła. Podczas zajęć dzieci będą przygotowywać się do zdania egzaminu na kartę rowerową. Zapraszamy także wszystkie dzieci które chcą potrenować bezpieczną jazdę rowerem w rozłożonym miasteczku rowerowym.
  • W przyszłą niedzielę, w ramach zapowiedzianego Dnia Papieskiego, przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to ogólnopolski fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę, w ramach cyklu „Warszawa – kocham to miasto”, zapraszamy na godz. 14.30 na spacer z przewodnikiem po Żołnierskim Żoliborzu. Szczegóły i zapisy u księdza proboszcza.
  • Od poniedziałku 4 października rozpoczniemy systematyczne spotkania klubu seniora. Grafik zajęć umieszczony jest w gablocie przed kościołem. Grafik można także odebrać w zakrystii. 
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy. W numerze możemy przeczytać o rozpoczynającym się synodzie rzymskim dla synodalności Kościoła, o przygotowaniach do wizyty ad limina, o męskim różańcu. Zachęcamy do lektury.