Ogłoszenia

Urocz. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023

 • Jutro w poniedziałek, 2 stycznia zapraszamy na godz. 17.15 do modlitwy wypominkowej za zamarłych poleconych w wypominkach rocznych, a po niej na Mszę św. za zmarłych.
 • We czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy od godz. 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kredę i kadzidło. Po Mszy świętej o godz. 10.00 zapraszamy na kolędowanie przy szopce. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone są na misje. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.
 • Przez najbliższe pięć pierwszych sobót miesiąca będziemy odprawiać nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie Msza św. ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 • Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców kół różańcowych modlących się za swoje dzieci a po sumie spotkanie pozostałych kół różańcowych.
 • Na stoliku z gazetami znajdują się kalendarze na 2023 rok przygotowane przez Sekretariat Misyjny Jeevodaya. Koszt kalendarza 25 zł jest cegiełką na działanie ośrodka dla dzieci z rodzin dotkniętych trądem w Indiach prowadzonego przez polską lekarkę Helenę Pyz. A także kalendarze ze św. Janem Pawłem II za dobrowolną ofiarę, która zasili fundusz ministrancki.
 • Caritas naszej Diecezji we współpracy z naszą parafią organizuje zbiórkę odzieży zimowej dla osób w kryzysie bezdomności, które korzystają z ogrzewalni i łaźni prowadzonych przez Caritas w Warszawie. Wszystkich chętnych do włączenia się w akcję pomocową prosimy o przyniesienie czystej odzieży używanej lub nowej do kościoła w niedzielę 8 stycznia. Potrzebna jest ciepła odzież męska (spodnie, swetry, kurtki) oraz bielizna (skarpetki, slipy, koszulki). Odzież można będzie zostawić w auli św. Jana Pawła II . Z góry dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie działalności charytatywnej prowadzonej przez naszą Caritas.
 • W czasie trwania kolędy sprawy kancelaryjne proszę umawiać telefonicznie dzwoniąc na numer 888 238 288.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Idziemy. Możemy przeczytać w nim między innymi: o tym , że smartfon może być pomocą w modlitwie, o bliskiej beatyfikacji rodziny Ulmów, o tym jak rodzina może stawać się Kościołem domowym.

PORZĄDEK ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH

2 stycznia, poniedziałek – Wał Miedzeszyński 462 – 472;

3 stycznia, wtorek – Wał Miedzeszyński 474 – 486;

4 stycznia, środa – Wał Miedzeszyński 488 – 524;

5 stycznia, czwartek – Wał Miedzeszyński 524 A – 564 D;

6 stycznia – Urocz. Objawiania Pańskiego – nie ma kolędy

7 stycznia, sobota od godz. 10.00 – Wał Miedzeszyński 568 – 626 i Kosmatki od numeru 80

9 stycznia, poniedziałek – Stoczniowców

10 stycznia, wtorek – Zabielska 1 – 16

11 stycznia, środa – Zabielska 16 A – 46

12 stycznia, czwartek – Papierowa 29 – 3A, Sęczkowa 14A – 4

13 stycznia, piątek – Sęczkowa 15 – 20C

14 stycznia, sobota od godz. 10.00 – Sęczkowa 22 – 50

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 10.00.

Bardzo proszę o zgłaszanie się rodzin, które mogą przyjąć księdza po kolędzie przed południem od godz. 10.00.