Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023r.

• Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na prace wykończeniowe w Świątyni Opatrzności Bożej.

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 wymiana tajemnic różańcowych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

• W poniedziałek o godz. 17.15 wypominki roczne a o 18.00 Msza św. za tych zmarłych.

• We środę nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z modlitwami do Najczystszego Serca św. Józefa

• 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godz. 12.00 wyruszymy z procesją z naszego Kościoła. Przejdziemy ulicą Kadetów, Łasaka, łącznikiem przy boisku KS LAS, Poprawną i Kadetów do kościoła gdzie zakończymy procesję. Bardzo dziękujemy osobom przygotowującym ołtarze i prosimy by jak największa liczba osób włączyła się w przygotowanie tego wielkiego święta Eucharystii. Zachęcamy także do dekoracji swoich domostw zwłaszcza na trasie procesji. Do zaangażowania w procesję zapraszamy Panów z Asysty Kościelnej, ministrantów, scholanki, bielanki oraz dzieci komunijne i rocznicowe. Prosimy także o zbieranie kwiatów do sypania dla bielanek. Prosimy także by w dniu Bożego Ciała przed Mszą świętą o godz. 12.00 nie parkować tuż przed kościołem by procesja swobodnie mogła w uroczystym szyku dojść do bramy.

• We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą z rozważaniami Luisy Piccarreta  „24 godziny Męki Pańskiej”.

• Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

• Od piątku 9 czerwca do czwartku 15 czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian. Nabożeństwo z procesją w dni powszednie będzie po wieczornej Mszy świętej a w niedzielę o godz. 17.00.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.30.

• W tym tygodniu czerwcowe przy krzyżu w poniedziałek, 5.06. –  Sęczkowa 60.

• W niedzielę 18 czerwca będziemy gościć w parafii dr Helenę Pyz, która od ponad 30 lat prowadzi Jeevodaya, ośrodek społecznej rehabilitacji dzieci z rodzin dotkniętych trądem w Indiach.

• Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy, w którym możemy miedzy innymi przeczytać o realnej obecności Chrystusa w Eucharystii, czego możemy się uczyć od Stanisławy Leszczyńskiej – „położnej z Auschwitz”, jak zachęcić dzieci do czytania książek.