Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocy, 14 maja 2023 r.

• Dziś w naszej parafii gościmy księdza Andrzeja Jakubaszka budowniczego kościoła pw. Świętej Rity, który głosi kazania. Dziękujemy za wsparcie budowy kościoła prowadzonej przez księdza Andrzeja.

• 63 dzieci w piątek przyjęło pierwszy raz Sakrament Pokuty i Pojednania a wczoraj Sakrament Komunii Św. Do piątku włącznie będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc we Mszach o godz. 18.00. Radując się z tymi dziećmi i ich rodzinami otaczajmy ich naszą modlitwą.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.30.

• We wtorek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

• Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii Świętej zapraszamy z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w kościele we środę 17 maja po Mszy wieczornej. Przypominamy że rocznicę I Komunii Świętej będziemy świętować w naszej parafii 28 maja o godz. 12.00.

• W tym tygodniu majowe przy kapliczkach: 17 maja – ul. Zabielska 44, 19 maja – ul. Poprawna 98.

• We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą z rozważaniami Luisy Piccarreta  „24 godziny Męki Pańskiej”.

• W piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać w czasie nabożeństw majowych.

• W sobotę 27 maja zapraszamy na Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 19.15. Podczas tego czuwania nastąpi m.in. odnowienie sakramentu bierzmowania. Po czuwaniu zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta o godz. 21.00.

• Od soboty 27 maja do czwartku 1 czerwca w naszej parafii będziemy gościli kopię obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Program nawiedzenia podamy w przyszłą  niedzielę ale już teraz zachęcamy do rezerwacji czasu na to wyjątkowe wydarzenie.

• Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Warmię proszone są o kontakt po Mszy w zakrystii w celu uzupełnienia danych do ubezpieczenia i wpłacenia pozostałej części pieniędzy.

• 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja z naszego Kościoła wyruszy po Mszy świętej o godzinie 12.00 i przejdzie ulicą Kadetów, Łasaka, łącznikiem przy boisku KS LAS do ul. Poprawnej i ul. Kadetów do kościoła. W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:

Ołtarz pierwszy – przy ulicy Kadetów za rondem z Poprawną – mieszkańcy Kadetów, Zabielskiej, Papierowej, Poprawnej od Papierowej do Kadetów

Ołtarz drugi – na parkingu przy boisku KS LAS- mieszkańcy Łasaka, Sęczkowej od Kadetów do Trasy Siekierkowskiej oraz działacze Klubu L.A.S, czyli Ludzi Aktywnych Społecznie

Ołtarz trzeci – przy ul. Poprawnej między sklepem a posesją 66A – mieszkańcy Poprawnej od Kadetów do Trasy Siekierkowskiej, Kosmatki, Stoczniowców

Ołtarz czwarty – przy kościele – mieszkańcy Wału Miedzeszyńskiego, Sęczkowej od Papierowej do Kadetów

Już dziś bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

• Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer tygodnika Idziemy. Możemy w nim przeczytać między innymi o rodzinnej Komunii św., o doświadczaniu nieba w życiu ziemskim, na czym polega świętość Kościoła