Ogłoszenia

X Niedziela zwykła, 9 czerwca 2024 r.

•             Wczoraj w naszym kościele 12 niepełnosprawnych dzieci przyjęło I Komunię św. Proszę Was o modlitwę za te dzieci i ich rodziny.

•             W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego do naszej parafii, którego dokona Pani Anna Rastawicka, członkini Instytutu Prymasowskiego, w latach 1969–1981 zatrudniona w Sekretariacie Prymasa Polski. Do tego wydarzenia przygotowujemy się odprawiając nowennę w czasie nabożeństw czerwcowych. Dziś zapraszamy po Mszach o godz. 10.00 (szczególnie dzieci i rodziny) i 12.00 do Sali św. Jana Pawła II na spotkania przybliżające osobę bł. Stefana Wyszyńskiego.  Spotkania poprowadzi Piotr Kordyasz – mąż, ojciec szóstki dzieci. Absolwent KUL i UW, prawnik, pisarz. Biograf Prymasa Tysiąclecia. Autor „Stefka” (książki o dzieciństwie Stefana Kard. Wyszyńskiego nagrodzonej statuetką FENIKS) i „Lolka” (o wadowickich latach Karola Wojtyły).

•             Zapraszamy na modlitwę w ciszy do Jezusa w Najświętszym Sakramencie we środę po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

•             We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

•             Nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości kościelne o godz. 17.30.

•             Zapraszamy także na czerwcowe przy krzyżach o godz. 20.00. We wtorek 11 czerwca – ul. Sęczkowa 60 i w piątek 14 czerwca – róg ul. Trakt Lubelski i ul. Dzielnicowej.

•             Ks. Patryk zaprasza w sobotę, 15 czerwca, na wyjazd rowerowy do Lasek i Palmir. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy są zaproszeni na Mszę św. o godz. 8:00. Wyjazd po Mszy Świętej. W programie zwiedzanie ośrodka dla niewidomych dzieci w Laskach oraz muzeum i cmentarza w Palmirach oraz ognisko. Szczegółowe informacje u ks. Patryka

•             W niedzielę 16 czerwca będziemy modlić się o bezpieczne wakacje i urlopy a po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

•             Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer tygodnika Idziemy, w którym między innymi możemy przeczytać jak świętować niedzielę, o godnym ubiorze na Mszę św., o pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski w 1999r i Jego pobycie w Warszawie.