ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r.

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie o godzinie 12.00 adoracja Najświętszego sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 • Dzisiaj także wymiana tajemnic różańcowych. Po mszy świętej o g. 10.00 zapraszamy rodziców kół różańcowych modlących się za swoje dzieci a po sumie spotkanie pozostałych kół różańcowych.
 • Jutro w poniedziałek, 3 stycznia zapraszamy na g. 17.15 do modlitwy wypominkowej za zamarłych poleconych w wypominkach rocznych, a po niej na uroczystą mszę świętą za zmarłych.
 • We czwartek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zapraszamy na msze św. odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy poświęcać będziemy dostępną kredę i kadzidło. Po mszy świętej o godz. 10.00 odprawimy procesję dookoła naszego kościoła – mały Orszak Trzech Króli. Zachęcamy dzieci ale także dorosłych by przygotować własnoręcznie korony. Dzieci i dorośli mogą przebrać się za mędrców. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczymy na misje.
 • W najbliższy piątek 7 stycznia przypada I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 8.00, 18.00 i 19.00 – dla rodzin przygotowujących swoje dzieci do rocznicy pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Spowiedź rano od godz. 7.40 a wieczorem od godz. 17.30. 
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia.
 • Od września rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji na nowy rok kalendarzowy. Jest jeszcze wolnych kilka intencji w styczniu na msze indywidualne rano lub wieczorem. Gdyby ktoś w tym roku chciał zamówić mszę świętą gregoriańską to również zapraszamy.
 • Zapraszamy na koncert organowy Pana Dr Michała Szostaka w następną niedzielę 9 stycznia na godzinę 19.00. 
 • Zgodnie z wytycznymi naszego księdza biskupa, wizyta duszpasterska może odbyć się w parafii na wyraźne życzenie i zaproszenie parafian. Dziękujemy za złożone zaproszenia. Od następnej niedzieli będziemy systematycznie podawać grafik kolędowy. Informujemy, że odwiedzimy tylko te rodziny, które złożyły kolędową deklarację. Ponieważ sytuacja epidemiczna jest nadal niestabilna bardzo prosimy by w razie izolacji lub kwarantanny w rodzinie zgłaszać taką sytuację drogą mailową lub telefoniczną. 
 • Jak już ogłaszaliśmy w kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Bardzo serdecznie prosimy o jak najliczniejsze wypełnienie ankiet. Gdyby ktoś potrzebował jakiejś pomocy to w niedzielę 16.01 oraz 6.02 po mszach świętych w auli parafialnej będzie można spotkać się z członkami parafialnego zespołu synodalnego. Ankiety są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej oraz stronie diecezji. 
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy. Zachęcamy do lektury.