ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2021 r.

 • W pierwszy i drugi dzień świąt msze święte odprawiamy według rozkładu niedzielnego. 
 • Drugi dzień świąt w tym roku to niedziela świętej rodziny.
 • Jutro zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Po mszy świętej o godzinie 10.00. Soliści, duety, zespoły i całe rodziny będą mogły zaśpiewać lub zagrać Panu Jezusowi. 
 • W piątek 31 grudnia będziemy uroczyście celebrować mszę świętą na zakończenie roku kalendarzowego. Msza święta z nabożeństwem dziękczynnym za stary rok będzie o godzinie 18.00.
 • W sobotę 1 stycznia celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że to jedno ze świąt obowiązkowych. 
 • Już dzisiaj zapraszamy na koncert organowy Pana Dr Michała Szostaka w niedzielę 9 stycznia na godzinę 19.00. 
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, całym rodzinom a zwłaszcza dzieciom, którzy uczestniczyli w codziennej mszy świętej roratniej. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy wykorzystali adwentowe okazje do spowiedzi i dobrze przygotowali się do świąt Narodzenia Pańskiego. 
 • Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich: dorosłych i dzieci, którzy włączyli się w przygotowanie wystroju naszego Kościoła na święta. Szczególne podziękowania dla Panów Jana i Macieja Gawryszewskich za zbudowanie szopki oraz całej rodzinie Państwa Gawryszewskich i Rybak za dbanie o porządek w naszym kościele. Wyrazy wdzięczności kierujemy dla Pani Anny Kruk za ofiarowanie choinek do świątecznej dekoracji naszego kościoła oraz dla Pani Małgorzaty Kołakowskiej Panów Grzegorza Prończuka i Jerzego Komorowskiego za pomoc przy tym by choinki mogły dotrzeć do naszej świątyni. Dziękuję także Pani Marii Kuranowskiej, która dba o nasze szaty liturgiczne i Panu Janowi Kuranowskiemu, za pomoc przy kościele, Państwu Dorocie i Robertowi Karaśkiewiczom za wszelką pomoc. Przy okazji świąt chcemy podziękować także Panu Michałowi Kubackiemu za pomoc w odśnieżaniu. 
 • Zgodnie z wytycznymi naszego księdza biskupa, wizyta duszpasterska może odbyć się w parafii na życzenie i zaproszenie parafian. Przygotowaliśmy formularz do zaproszenia księdza po kolędzie, który wyłożony jest na końcu kościoła, na stoliku. Wypełnione zaproszenie należy złożyć do 1 stycznia w zakrystii. Można również wysłać deklarację kolędową ze strony internetowej parafii. Odwiedziny u rodzin, które złożą deklarację rozpoczniemy po 9 stycznia. 
 • W ostatnim czasie zamontowaliśmy do przetestowania nowe nagłośnienie. Firma specjalizująca się w nagłaśnianiu kościołów przygotowała wstępny projekt. Bardzo proszę o przekazywanie konstruktywnych uwag. Po nowym roku, po przedstawieniu naszych uwag firma przygotuje nam ostateczny kosztorys zamontowania nagłośnienia wewnętrznego i zewnętrznego świątyni. 
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, do numeru dołączony jest kalendarz. Zachęcamy do lektury.

Życzenia:

Na Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Parafianom i Gościom doświadczenia bliskości Boga, Jego czułej miłości i dobroci.

Pragnę Wam wszystkim i każdemu z osobna, życzyć by Światło, które przyszło na świat oświecało Wasze serca, by napełniała je nadzieja i wiara, by umacniała miłość.

Niech Wasze serca staną się miejscami narodzin Jezusa, może i ubogimi, może niedoskonałymi, ale takimi, w których Bóg będzie bezpieczny i otoczony miłością.

Błogosławionych Świat Bożego Narodzenia!