ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – IV niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

 • Gościmy dziś księdza Andrzeja Jakubaszka budowniczego kościoła pw. Świętej Rity, który głosi kazania. Dzisiejsze ofiary na tacę przekażemy na budowę kościoła świętej Rity. 
 • Zachęcamy wszystkich, szczególnie całe rodziny, do uczestnictwa w ostatnich tegorocznych mszach św. roratnich, które odprawiane są o g. 6.50. Dzieci zachęcamy w tym tygodniu do udziału w roratach z lampionami szczególnie we, wtorek i czwartek. 
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wykorzystali adwentowe okazje do spowiedzi, szczególnie wczorajszą. Przypominamy o dojrzałym przygotowaniu do Świąt w naszych rodzinach. Zadbajmy o życie w stanie łaski uświęcającej nas i dzieci. Spowiadamy codziennie przed roratami. W najbliższy wtorek, środę i czwartek dodatkowo od 17.30 do 19.30. Szczegółowy plan spowiedzi znajduje się w Kalendarzach Adwentowych. Nie odkładajmy spowiedzi na dzień Wigilii.
 • Jutro, w poniedziałek przed południem, potrzebujemy dwóch panów do pomocy w ustawianiu choinek. We wtorek zaś od g. 19.30 będziemy przygotowywać kościół na święta. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w ubieraniu choinek i szopki. Chętni mogą zgłosić się dziś do księdza proboszcza.
 • W piątek, 24 grudnia obchodzimy wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nie ma mszy wieczornych. Zasiądziemy do wigilijnego stołu w naszych domach. Zachęcamy do odczytania fragmentu o narodzeniu Pańskim z Ewangelii św. Łukasza, do wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Starajmy się też zachować zwyczaj postnej wigilii i wieczerzy.
 • W wigilię odprawimy msze świętą pasterską o północy. A przed pasterką o 23.30 będziemy modlić się godziną czytań. 
 • W pierwszy i drugi dzień świąt msze święte będą według rozkładu niedzielnego. Drugi dzień świąt w tym roku to niedziela świętej rodziny.
 • Taca zbierana podczas pasterki przeznaczona jest na fundusz ochrony życia. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na dokończenie budowy świątyń w naszej diecezji.
 • Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na leczenie i rehabilitację Kingi naszej scholanki. Zebraliśmy kwotę 10193 zł 61 gr oraz 20 dolarów. Zebrane pieniądze przekażemy na konto fundacji, która pomaga w leczeniu i rehabilitacji Kingi. 
 • W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz świąteczne kartki pocztowe i sianko na stół wigilijny. 
 • Zostało jeszcze kilka choinek. Zatem kiermasz choinkowy na wirydarzu przed plebanią będzie trwał do wyczerpania zapasu. Zapraszamy.
 • Już dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Po mszy świętej o godzinie 10.00. Soliści, duety, zespoły i całe rodziny będą mogły zaśpiewać lub zagrać Panu Jezusowi. 
 • Zgodnie z wytycznymi naszego biskupa diecezjalnego, wizyta duszpasterska może odbyć się w parafii na życzenie i zaproszenie parafian. Przygotowaliśmy formularz do zaproszenia księdza po kolędzie, który wyłożony jest na końcu kościoła, na stoliku. Wypełnione zaproszenie należy złożyć do 1 stycznia w zakrystii. Odwiedziny u rodzin, które złożą deklarację rozpoczniemy po 9 stycznia. 
 • W minionym tygodniu, uwzględniając liczne prośby parafian zamontowaliśmy do przetestowania nowe nagłośnienie. Firma specjalizująca się w nagłaśnianiu kościołów przygotowała wstępny projekt. Bardzo proszę o przekazywanie konstruktywnych uwag. Po nowym roku, po przedstawieniu naszych uwag firma przygotuje nam ostateczny kosztorys zamontowania nagłośnienia wewnętrznego i zewnętrznego świątyni. 
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim ciekawy wywiad z księdzem profesorem Waldemarem Chrostowskim o Mesjaszu zapowiadanym przez proroków, o rozumieniu zapowiedzi mesjańskich pisze o. Profesor Jacek Salij,  o świętach za kratami. Zachęcamy do lektury.