ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022 r.

 • Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszelką pomoc okazywaną uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wiemy o kilkudziesięciu osobach, które zostały przyjęte przez naszych Parafian za pośrednictwem Caritas lub z innego klucza. Bardzo dziękujemy za gościnność. Uchodźcy  przebywają także na naszej plebanii. Mamy i inni goście związani z naszą świetlicą i osiedlem ponownie przygotowały pierogi, które można zakupić dziś po mszach świętych. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc osobom, które podjęły się tego przedsięwzięcia. W poniedziałek zapraszamy dzieci do naszej świetlicy. Ponieważ większość dzieci trafiła już do szkół świetlica będzie działać jeśli będzie takie zapotrzebowanie. 
 • O godz.10.00: Dzieci z Ukrainy w ramach podziękowania dla naszych parafian przygotowały koszyczki z rzeżuchą. Można zabrać je ze sobą do domu. 
 • Dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu, na g. 17.00 zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną. 
 • Zgodnie z prośbą naszego księdza biskupa zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji pokoju we środę na godzinę 17.15. 
 • Zachęcamy też do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: o g. 17.00 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godzinie 8.00 i 18.00 Jest to także dzień świętości życia. Tego dnia będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach za ławkami wyłożone są obrazki z informacjami na ten temat. Zgodnie z prośbą Ojca Świętego, tego dnia o godzinie 17.00, przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej, będziemy modlić się do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi prosząc o zakończenie wojny. Mimo piątku z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. 
 • We czwartki od godziny 17.30 oraz w kolejne soboty Wielkiego Postu od g. 17.00 do wieczornej mszy świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości modlitwy adoracyjnej. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie. 
 • Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej wspólnocie w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 27 marca. Poprowadzi je ksiądz dr Piotr Spyra – Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji z Zamościa. Prosimy o pamięć modlitewną całej naszej parafii, aby to był dla nas dobry i święty czas.
 • Z piątku 8 kwietnia na sobotę 9 kwietnia planujemy nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w piątek po drodze krzyżowej i potrwa do mszy porannej w sobotę. Już dziś w zakrystii można zapisywać się na poszczególne godziny. 
 • W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.  
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim wywiad z bp Leonem Dubrawski z Kamieńca Podolskiego, Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?, kolejny artykuł o mistyce w życiu. Zapraszamy do lektury.