ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 r.

 • Zapraszamy do udziału w rekolekcjach parafialnych, które prowadzi ksiądz dr Piotr Spyra – Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji z Zamościa. Dziś w niedzielę msze święte według stałego porządku. W poniedziałek, wtorek i środę msza święta z nauką ogólną o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00. Na godzinę 16.30 zapraszamy dzieci. O godzinie 19.30 msza święta z nauką dla młodzieży i dłużej pracujących. W dni rekolekcyjne nie będzie mszy świętej o godz. 8.00. Spowiadać będziemy rano od g. 7.00; od 9.45 i wieczorem od g. 16.30. We wtorek przygotowujący się do bierzmowania zostaną oficjalnie przedstawieni jako kandydaci do przyjęcia sakramentu. We środę zaś dzieci otrzymają książeczki komunijne. 
 • Dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu, na g. 17.00 zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną. 
 • Jutro, w poniedziałek, 28 marca podczas wieczornej mszy świętej będziemy modlili się przez wstawiennictwo świętego ojca Charbela o pokój oraz w intencjach zbiorowych. Po mszy świętej odprawimy nabożeństwo ku czci świętego.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek spowiadamy rano od godziny 7.40 a po południu od godziny 16.30. Dzieci przygotowujące się do rocznicy swojego pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godzinę 17.00. 
 • 2 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.
 • Od stycznia, przez pięć pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii odprawiamy nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie ok 20.30 msza święta ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W trakcie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 
 • Zachęcamy też do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: o g. 17.00 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszelką pomoc okazywaną uchodźcom wojennym z Ukrainy. Jak wspominaliśmy większość dzieci ukraińskich przebywających na naszym osiedlu trafiła już do szkół, dlatego na obecną chwile nie ma zapotrzebowania na świetlicę. Planujemy w najbliższym czasie zorganizować kursy języka polskiego dla uchodźców. Gdyby ktoś mógłby pomóc zapraszamy do kontaktu. 
 • We czwartki od godziny 17.30 oraz w kolejne soboty Wielkiego Postu od g. 17.00 do wieczornej mszy świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości modlitwy adoracyjnej. To szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie. 
 • W sobotę, 2 kwietnia zapraszamy na zajęcia warsztatowe, na których dzieci wykonają palmy wielkanocne. Zapisy chętnych dziś w zakrystii. Warsztaty rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Informujemy również, iż w niedzielę palmową będzie można kupić w naszej parafii palemki. 
 • Z piątku 8 kwietnia na sobotę 9 kwietnia planujemy nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w piątek po Drodze Krzyżowej i potrwa do mszy porannej w sobotę. W zakrystii można zapisywać się jeszcze na poszczególne godziny. 
 • W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.  
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim: wywiad Co to znaczy: „Nie zabijaj”? – Jak pogodzić prawa wojny z przykazaniem miłości nieprzyjaciół – odpowiada o. Jacek Salij, jak mądrze ugościć?, kolejny z cyklu artykułów mistyka życia. Zapraszamy do lektury.