ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie w kościele w dni powszednie po mszy świętej o g. 18.00 a w niedziele o g. 17.30.
 • W tym tygodniu odprawimy nabożeństwa majowe przy kapliczkach: dziś, 8 maja – ul. Sęczkowa 14 oraz 11 maja – ul. Poprawna 13.
 • Jutro Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
 • Jutro, w poniedziałek po nabożeństwie majowym wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii zaprasza do udziału w wielkanocnym nabożeństwie Drogi Światła. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
 • Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na seminarium duchowne naszej diecezji. W następną niedzielę będziemy gościć księdza Andrzeja Jakubaszka budowniczego kościoła pw. Świętej Rity, który wygłosi kazania. Dziękujemy za wsparcie budowy kościoła.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Wyjazd o godz. 7:00 spod kościoła. Powrót ok. godz. 21:00. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy u ks. Patryka.
 • W dniach od 10 do 20 października nasza parafia współorganizuje z Biurem podróży Arcus pielgrzymkę między innymi do Kolonii, Lourdes, Lisieux, Mont Saint Michel, La Salette, Ars. Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza. 
 • Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana dra Michała Szostaka, który odbędzie się w naszej parafii w następną niedzielę 15 maja po mszy świętej o godzinie 18.00.
 • 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po dwu letniej przerwie procesja z naszego Kościoła wyruszy po mszy świętej o godzinie 12.00 w kierunku Zastowa i przejdzie ulicą Kadetów, Wąbrzeską, Traktem Lubelskim do ulicy Spadowej i tam się zakończy. Dzięki temu, po tak długim czasie, z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie dotrzemy do domostw znacznej części mieszkańców naszej parafii. W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:

Ołtarz pierwszy – przy ulicy Wąbrzeskiej – mieszkańcy Wału Miedzeszyńskiego i ul. Kosmatki oraz działacze Klubu L.A.S, czyli Ludzi Aktywnych Społecznie.

Ołtarz drugi – przy ulicy Trakt Lubelski 315, w okolicach krzyża, – mieszkańcy Traktu Lubelskiego strony nieparzystej oraz ulic przyległych do nieparzystej strony Traktu Lubelskiego.

Ołtarz trzeci – przy skrzyżowaniu ulicy Trakt Lubelski z Dzielnicową w okolicach krzyża – mieszkańcy Traktu Lubelskiego strony parzystej oraz ulic przyległych do parzystej strony Traktu Lubelskiego. 

Ołtarz czwarty – przy ulicy Spadowej – mieszkańcy ulicy Spadowej wraz z członkami wspólnot Domowego Kościoła. 

Już dziś bardzo dziękujemy za wszelką pomoc. 

 • Nasza Szkoła Podstawowa przy ul. Kadetów poszukuje uczniów do klas 7. Jeżeli znacie Państwo dzieci, zarówno z Polski jak i Ukrainy, które chciałyby zacząć naukę w naszej szkole, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z sekretariatem szkoły. 
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim o kapłaństwie, o powołaniach i o tym co warto wiedzieć na temat księży, temat numeru związany z obchodzoną dziś niedzielą Dobrego Pasterza. Zapraszamy do lektury.