ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

  • Dziś w naszej parafii gościmy księdza Andrzeja Jakubaszka budowniczego kościoła pw. Świętej Rity, który głosi kazania. Dziękujemy za wsparcie budowy kościoła prowadzonej przez księdza Andrzeja.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie w kościele w dni powszednie po mszy świętej o g. 18.00 a w niedziele o g. 17.30.
  • W tym tygodniu odprawimy nabożeństwa majowe przy kapliczkach: 16 maja – ul. Zabielska  44, 18 maja – ul. Poprawna 98, w piątek 20 maja – Wał Miedzeszyński 600, a w następną niedzielę przy Trakcie Lubelskim 315.
  • Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana dra Michała Szostaka, który odbędzie się w naszej parafii dziś po mszy świętej o godzinie 18.00.
  • Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Bliższe informacje i zapisy u ks. Patryka.
  • Są jeszcze miejsca na październikową pielgrzymkę między innymi do Kolonii, Lourdes, Lisieux, Mont Saint Michel, La Salette, Ars. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
  • 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po dwu letniej przerwie procesja z naszego Kościoła wyruszy po mszy świętej o godzinie 12.00 w kierunku Zastowa i przejdzie ulicą Kadetów, Wąbrzeską, Traktem Lubelskim do ulicy Spadowej i tam się zakończy. Dzięki temu, po tak długim czasie, z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie dotrzemy do domostw znacznej części mieszkańców naszej parafii. W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:

Ołtarz pierwszy – przy ulicy Wąbrzeskiej – mieszkańcy Wału Miedzeszyńskiego i ul. Kosmatki oraz działacze Klubu L.A.S, czyli Ludzi Aktywnych Społecznie.

Ołtarz drugi – w okolicy ulicy Trakt Lubelski 315, w okolicach krzyża, – mieszkańcy Traktu Lubelskiego strony nieparzystej oraz ulic przyległych do nieparzystej strony Traktu Lubelskiego.

Ołtarz trzeci – w okolicy skrzyżowania ulicy Trakt Lubelski z Dzielnicową w okolicach krzyża – mieszkańcy Traktu Lubelskiego strony parzystej oraz ulic przyległych do parzystej strony Traktu Lubelskiego. 

Ołtarz czwarty – przy ulicy Spadowej – mieszkańcy ulicy Spadowej wraz z członkami wspólnot Domowego Kościoła. 

Już dziś bardzo dziękujemy za wszelką pomoc. 

  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim między innymi o przygotowaniu dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii w parafii i szkole, o komunii z klasą szkolną, przeczytamy także artykuł o rodzeństwie Jana Pawła II, a także bardzo ciekawy tekst o tym co możemy zrobić jako rodzice, żeby nasze dziecko wytrzymało w kościele dłużej niż 20 minut? Zapraszamy do lektury.