ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – IV niedziela zwykła – 30 stycznia 2022 r.

  • Dziś po mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się koncert kolęd chóru parafialnego Canticum Sacrum z Zerznia oraz naszego chóru. Serdecznie zapraszamy. 
  • W tym tygodniu, 2 lutego, we środę, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na msze święte z poświęceniem świec gromnicznych o g. 8.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczamy na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
  • Również 2 lutego o godz. 9.00, w auli parafialnej, spotkanie naszego klubu seniora. 
  • Wzorem ubiegłego roku w zakrystii można nabyć świece gromniczne, wykonane z wosku pszczelego przez siostry z Monasteru z Grabowca na Kaszubach. Przekazane ofiary z tych świec wspomogą działalność sióstr.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiadamy rano od godziny 7.40 a po południu od godziny 17.30. Ze względu na ferie zimowe dzieci przygotowujące się do rocznicy swojego pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy na mszę świętą rano lub wieczorem. Nie będzie mszy świętej o godzinie 19.00.
  • 5 lutego, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.
  • Przez najbliższe pięć pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii będziemy odprawiać nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie msza święta ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W trakcie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 
  • W najbliższy czwartek od g. 19.00 będziemy sprzątać dekoracje świąteczne w naszej świątyni. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w rozbieraniu choinek i szopki. Potrzebni są także dorośli mężczyźni. Chętni mogą zgłosić się dziś do księdza proboszcz. 
  • W następną niedziele po mszach świętych kolejna możliwość spotkania z członkami zespołu synodalnego. Po mszy świętej o godzinie 10.00 i 12.00 spotkanie kół i wymiana tajemnic różańcowych. 
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, w nim: Skąd czerpać radość? – odpowiada Abp Grzegorz Ryś, Radykalnie za Chrystusem – O tym jaka jest rola konsekrowanych w Kościele i społeczeństwie, rozmowa z bp. Jackiem Kicińskim, Kto ma Boga, ma wszystko – 95 lat temu zmarł błogosławiony Jerzy Matulewicz – założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich, generał i odnowiciel marianów, metropolita wileński. Między innymi o tym przeczytamy w tygodniku idziemy.