ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – III niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.

  • Dziś obchodzona jest w całym Kościele Niedziela Słowa Bożego. W naszej wspólnocie parafialnej po każdej mszy św. rozdajemy małe książeczki: „Jak czytać i rozumieć Pismo święte?” Zachęcamy do lektury Księgi Życia. 
  • Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej, za ogromną życzliwość oraz za złożone ofiary na utrzymanie naszej parafii. Staraliśmy się dotrzeć do wszystkich zgłoszonych rodzin. Bardzo jednak przepraszamy jeśli kogoś pominęliśmy. Dziś po mszy świętej w zakrystii można jeszcze umówić indywidualny termin wizyty duszpasterskiej. 
  • W najbliższy piątek 28 stycznia podczas wieczornej mszy świętej będziemy modlili się przez wstawiennictwo świętego Charbela w intencjach zbiorowych. Po mszy świętej odprawimy nabożeństwo ku czci świętego. 
  • Wzorem ubiegłego roku w zakrystii można nabyć świece gromniczne, są one wykonane z wosku pszczelego przez siostry z Monasteru z Grabowca na Kaszubach. Do klasztoru tego przed kilku laty wstąpiła jedna z mieszkanek Wawra. Przekazane ofiary z tych świec wspomogą działalność sióstr.
  • W następną niedzielę 30 stycznia po mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się koncert kolęd chóru parafialnego z Zerznia oraz naszego chóru. Serdecznie zapraszamy. 
  • Dziś po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. 
  • Już dziś informujemy, że począwszy od lutego przez pięć pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii będziemy odprawiać specjalne nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie msza święta ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W trakcie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy. Na okładce tygodnika Idziemy przedstawiony jest obraz Chrystusa z Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Obraz pęknięty – podobnie jak Chrystusowy Kościół. Taki jest bowiem temat tego numeru. Bardzo ciekawa lektura.