ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Niedziela – Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 r.

  • Dziś Kościół obchodzi uroczystość Najświętszej Trójcy. 
  • Wczoraj dzieci klas IV miały swoją rocznicę pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Prosimy Parafian o modlitwę za te dzieci i ich rodziny
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po wieczornej mszy świętej czyli ok 18.30 a w niedziele o godz. 17.30. 
  • 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będziemy sprawowali według porządku niedzielnego. Po mszy świętej o godz. 12.00 wyruszymy z procesją z naszego Kościoła. Przejdziemy ulicą Kadetów, Wąbrzeską, Traktem Lubelskim do ulicy Spadowej i tam zakończymy procesję. Wiemy, że utworzyły się już grupy animujące przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Bardzo za to dziękujemy i prosimy by jak największa liczba osób włączyła się w przygotowanie tego wielkiego święta Eucharystii. Zachęcamy także do dekoracji swoich domostw zwłaszcza na trasie procesji. Do zaangażowania w procesję zapraszamy Panów z Asysty Kościelnej, ministrantów, scholanki, bielanki oraz dzieci komunijne i rocznicowe. We środę po wieczornej mszy świętej zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów. Prosimy także o zbieranie kwiatów do sypania dla bielanek. Prosimy także by w dniu Bożego Ciała przed mszą świętą o godz. 12.00 nie parkować tuż przed kościołem by procesja swobodnie mogła w uroczystym szyku dojść do bramy. 
  • Od piątku 17 czerwca do czwartku 23 czerwca będziemy w naszym kościele śpiewać uroczyste nieszpory ku czci Najświętszego Sakramentu. Nieszpory będą połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian. Nieszpory w dni powszednie będą po wieczornej mszy świętej a w niedzielę o godz. 17.00. 
  • Od nowego roku szkolnego przygotowaniem do sakramentu bierzmowania objęta będzie zasadniczo młodzież klas VIII szkoły podstawowej, nasi parafianie. Kandydaci, którzy w tym roku szkolnym kończą klasę siódmą szkoły podstawowej a chcą rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu winni wypełnić zamieszczoną na stronie parafialnej deklarację i wysłać ją do niedzieli, 19 czerwca 2022 r. Na wtorek 21 czerwca o g. 20.00 zaplanowaliśmy spotkanie rodziców i zgłoszonej młodzieży w domu parafialnym.
  • Po dwóch pandemicznych latach chcemy zorganizować we wrześniu tradycyjny festyn parafialny. Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Od dziś przyjmować będziemy atrakcyjne przedmioty, które posłużą jako fanty w planowanej fanterii w dzień festynu rodzinnego. Rzeczy te można przynosić do zakrystii kościoła przy okazji odprawianych nabożeństw. Zapraszamy do kontaktu osoby, które dotychczas angażowały się w przygotowanie festynu i chciałyby nam pomóc. Zapraszamy także osoby i zespoły, które chciałyby wystąpić podczas uroczystości. 
  • Dekanat Aniński we współpracy z Dzielnicą Wawer organizują I Wawerski Turniej Piłkarski w Piłkarzyki Stołowe, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca w Parafii MB Dobrej Rady w Miedzeszynie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. 
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim o tym, kiedy, podczas sprawowania Eucharystii, Chrystus zaczyna być obecny pod postacią chleba i wina? – to rozmowa z ks. prof. dr. hab. Markiem Tatarem. Czym jest adoracja Jezusa Eucharystycznego. Odpowiedzi udzielili m.in. poeta Ernest Bryll i aktor Radosław Pazura. W Idziemy przeczytamy także bardzo ciekawy artykuł o diakonacie stałym oraz o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski sprzed 25 lat. Zapraszamy do lektury.