ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XII niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

  • Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali liturgię i pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji Bożego Ciała. 
  • Dziś podczas mszy świętej o godzinie 10.00 będziemy dziękować za kończący się rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. 
  • Od 17 czerwca do czwartku 23 czerwca śpiewamy w naszym kościele uroczyste nieszpory ku czci Najświętszego Sakramentu. Nieszpory są połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian. Nieszpory w dni powszednie odprawiamy po wieczornej mszy świętej a w niedzielę o godz. 17.00. W oktawie uroczystości Bożego Ciała litanię do Serca Pana Jezusa śpiewamy podczas procesji. 
  • W tym roku we czwartek 23 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas mszy św. o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo wianków. Tego dnia przypada 17 rocznica święceń biskupich naszego Bp. Romualda Kamińskiego, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • W tym tygodniu odprawimy nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach: jutro, w poniedziałek 20 czerwca – u zbiegu ulic Narodowej i Wału Miedzeszyńskiego, we środę 22 czerwca przy ul. Sęczkowej 30e, a w następną niedzielę 26 czerwca przy ul. Sęczkowej 65. 
  • W piątek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. o 8.00 i 18.00. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post. Po mszy świętej o godz. 18.00 na placu kościelnym, przy krzyżu misyjnym ok. godz. 19.00, odprawimy nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy tego dnia wszystkich uczestników nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach na przygotowaną niespodziankę. 
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. 
  • Są jeszcze miejsca na sobotnią pielgrzymkę do Kalisza. Serdecznie zapraszamy. Bliższe informację jeszcze dziś u księdza Patryka. 
  • Od nowego roku szkolnego przygotowaniem do sakramentu bierzmowania objęta będzie zasadniczo młodzież klas VIII szkoły podstawowej, nasi parafianie. Kandydaci, którzy w tym roku szkolnym kończą klasę siódmą szkoły podstawowej a chcą rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu winni do dziś wypełnić zamieszczoną na stronie parafialnej deklarację. We wtorek 21 czerwca o g. 20.00 zaplanowaliśmy spotkanie rodziców i zgłoszonej młodzieży w domu parafialnym.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim dwa doskonałe artykuły o cyberświecie w tym o zagrożeniach dla dzieci. Zapraszamy do lektury.