ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021 r.

 • Informujemy, że od minionej soboty, zgodnie z wytycznymi, w naszej świątyni może jednorazowo przebywać do 40 osób. Apelujemy też do wszystkich o noszenie maseczek zasłaniających usta i nos a także o zachowanie dystansu społecznego, tj. minimum1,5 metra od innej osoby. Starajmy się w miarę możliwości uczestniczyć także na zewnątrz świątyni, gdzie jest włączone nagłośnienie pamiętając o zachowaniu dystansu. Niedzielna msza św. o g. 12.00, oraz codzienna wieczorna liturgia Triduum Paschalnego będą transmitowane przez parafialny kanał Youtuba. 
 • Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o g. 17.00. 
 • Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z okazji do spowiedzi w okresie Wielkiego Postu i z wczorajszej możliwości w ciągu dnia. Przed Świętami spowiadamy jeszcze od poniedziałku do środy rano przed mszą świętą do g. 8.00 i od g. 17.00 do 19.00. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie. 
 • W Wielki Czwartek odprawimy dwie Liturgie Wieczerzy Pańskiej o g. 16.00 i 18.00. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej odprawiona będzie o g. 15.00 i 18.00. W Wielką Sobotę, po zachodzie Słońca, rozpoczniemy obchód Wielkanocy Liturgią Wigilii Paschalnej o g. 19.45. Liturgie wieczorne będziemy transmitować przez parafialny kanał Youtuba. 
 • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy mszę świętą rezurekcyjną, o g. 6.00 a następnie msze święte o godzinie 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i o 18.00.  Msza święta o godzinie 12.00 będzie transmitowana.
 • Osoby, które będą łączyć się duchowo za pomocą transmisji internetowej będą mogły we czwartek, piątek i po Wigilii Paschalnej skorzystać z komunii świętej do pół godziny po zakończeniu liturgii. We czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do 22.00.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca, różaniec i nabożeństwo adoracyjne przy Grobie Pańskim o godz. 9.00
 • Zgodnie z zaleceniami w tym roku obrzęd poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie odbywał się na placu przed kościołem w godzinach od 9.00 do 15.00. Jeżeli, z racji pogody, zajdzie taka potrzeba będziemy święcić pokarmy w naszej auli parafialnej prosząc o zachowanie zasad bezpieczeństwa.
 • Serdecznie dziękujemy za przekazywane ofiary na rzecz utrzymania Parafii, za ofiary składane bezpośrednio oraz za ofiary przekazywane na konto parafialne.
 • Jak ogłaszaliśmy na początku Wielkiego Postu w tym roku jako parafia, dorośli, młodzież i dzieci, włączamy się w akcję Caritas – jałmużny wielkopostnej. Oszczędności, które są związane z naszymi wyrzeczeniami wspomogą fundusz dla  dzieci i młodzieży naszej parafii. Dziś można złożyć swoje skarbonki z jałmużną wielkopostną jako dar serca.
 • Ponieważ, jak widzimy sytuacja jest bardzo niepewna prosimy, byście zaglądali na naszą stronę parafialną, na profil facebook Parafii. Zamieszczamy tam istotne dla każdego informacje.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim artykuły, przygotowujące nas do przeżycia świąt. Zachęcamy do lektury.