ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

 • Zapraszamy dziś i w następną niedziele Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z nauką pasyjną o g. 17.00. 
 • W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą o godz. 8.00 oraz 18.00. To dzień świętości życia. Dobry czas na podjęcie duchowej adopcji. 
 • W najbliższy piątek zapraszamy na ostatnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o g. 17.15 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. W związku z tym, że nie możemy odprawić tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii bezpośrednio po Drodze Krzyżowej w kościele odbędzie się Adoracja Krzyża.
 • 27 marca w sobotę, o godz. 8.00 msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja.
 • W przyszłą niedzielę, Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Świąt Paschalnych. Msze święte odprawimy jak w każdą niedzielę. Dodatkowo będzie msza św. o godz. 14.00. Informujemy, że podczas każdej mszy świętej będzie na początku obrzęd poświęcenia palm. Podczas mszy św. o g. 18.00 soliści scen warszawskich wykonają śpiew Męki Pańskiej. W palmy można zaopatrzyć się już dziś w kościele.
 • W związku z zawieszeniem pracy szkół w formie stacjonarnej i przejściem na nauczanie zdalne, jesteśmy zmuszeni odwołać, planowane na poniedziałek i wtorek, spotkania dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Eucharystii i sakramentu pokuty. 
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie. Spowiadamy codziennie rano od 7.45 przed mszą św. i wieczorem od 17.40. Dodatkowo w najbliższą sobotę, 27 marca spowiadać będziemy od 9.00 do 11.00 i po południu od g. 17.00 do 19.00. Starajmy się nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową bądź ostatnie dni przed świętami.
 • Jak ogłaszaliśmy na początku Wielkiego Postu w tym roku jako parafia, dorośli, młodzież i dzieci, włączamy się w akcję Caritas – jałmużny wielkopostnej. Oszczędności, które są związane z naszymi wyrzeczeniami wspomogą fundusz dla  dzieci i młodzieży naszej parafii. Przy okazji ostatnich nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz w Niedzielę Palmową będzie można złożyć swoje skarbonki z jałmużną wielkopostną jako dar serca.
 • Ponieważ, jak widzimy sytuacja jest bardzo niepewna prosimy, byście zaglądali na naszą stronę parafialną, na profil facebook Parafii. Zamieszczamy tam istotne dla każdego informacje.
 • Do świąt Wielkanocnych mamy jeszcze wolne intencje. Gdyby ktoś chciał, serdecznie zapraszamy.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim, artykuł o świętym Józefie, o proroku Jeremiaszu pisze ks. profesor Waldemarem Chrostowski. Bardzo ciekawy artykuł o Siostrach Samarytankach z Niegowa opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi. Zachęcamy do lektury.