ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

 • Dziś Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończymy okres wielkanocny. Za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny. Dzisiaj również wymiana tajemnic różańcowych a po sumie adoracja i procesja eucharystyczna.
 • Zapraszamy do codziennego śpiewu litanii do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej mszy świętej czyli ok 18.30 a w niedziele o godz. 17.30 
 • W tym tygodniu odprawimy nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach: dziś 5 czerwca – ul. Sęczkowa 60, a 11 czerwca w sobotę przy zbiegu ulic Trakt Lubelski i Dzielnicowej. 
 • Jutro w poniedziałek, 6 czerwca, święto Matki Kościoła. Msze święte o 8.00 i 18.00. Na g. 17.15 zapraszamy do modlitwy wypominkowej za zamarłych poleconych w wypominkach rocznych, a po niej na uroczystą mszę świętą za zmarłych.
 • We czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 • 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będziemy sprawowali według porządku niedzielnego. Po dwu letniej przerwie procesja z naszego Kościoła wyruszy po mszy świętej o godz. 12.00 w kierunku Zastowa i przejdzie ulicą Kadetów, Wąbrzeską, Traktem Lubelskim do ulicy Spadowej i tam się zakończy. Dzięki temu, po tak długim czasie, z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie dotrzemy do domostw znacznej części mieszkańców naszej parafii. Wiemy, że utworzyły się już grupy animujące przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Bardzo za to dziękujemy i prosimy by jak największa liczba osób włączyła się w przygotowanie tego wielkiego święta Eucharystii. Prosimy także o zbieranie kwiatów do sypania dla bielanek. 
 • W najbliższą sobotę podczas mszy świętej o godzinie 10.00 grupa dzieci naszej parafii będzie przeżywała swoją rocznicę komunii świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci. 
 • Dziękujemy za składane dziś ofiary do puszek na dokończenie prac w świątyni Opatrzności Bożej. 
 • Są jeszcze miejsca na czerwcową pielgrzymkę do Kalisza i na październikową do Francji serdecznie zapraszamy, bliższe informacje w zakrystii. 
 • Od nowego roku szkolnego przygotowaniem do sakramentu bierzmowania objęta będzie zasadniczo młodzież klas VIII szkoły podstawowej, nasi parafianie. Kandydaci, którzy w tym roku szkolnym kończą klasę siódmą szkoły podstawowej a chcą rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu winni wypełnić zamieszczoną na stronie parafialnej deklarację i wysłać ją do niedzieli, 19 czerwca 2022 r. Na wtorek 21 czerwca o g. 20.00 zaplanowaliśmy spotkanie rodziców i zgłoszonej młodzieży w domu parafialnym.
 • Szkoła Podstawowa nr 86 przy ul. Korynckiej zaprasza na FESTYN – PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 11 czerwca na terenie szkoły w godzinach 10.00 – 14.00. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy. W programie wiele atrakcji. Szczegóły zamieszczone są na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.
 • Dekanat Aniński we współpracy z Dzielnicą Wawer organizują I Wawerski Turniej Piłkarski w Piłkarzyki Stołowe, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca w Parafii MB Dobrej Rady w Miedzeszynie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. 
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim o tym co zrobić, by przywrócić właściwą pozycję bierzmowaniu, czy praktyka nałożenia rąk, chrzest w Duchu Świętym albo charyzmaty są ograniczone tylko do wąskiej grupy w Kościele? Ciekawy artykuł o wizerunku Matki Kościoła na placu św. Piotra oraz wywiad z bp. Rysiem o Bierzmowaniu. Zapraszamy do lektury.