Wydarzenia

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – informacje

16 czerwca 2022 r. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 

Msze święte będą według porządku niedzielnego o godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00

Po dwu letniej przerwie procesja z naszego Kościoła wyruszy po mszy świętej o godzinie 12.00 w kierunku Zastowa i przejdzie 

  • ulicą Kadetów, 
  • Wąbrzeską,
  • Traktem Lubelskim do ulicy Spadowej i tam się zakończy. 

Dzięki temu, po tak długim czasie, z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie dotrzemy do domostw znacznej części mieszkańców naszej parafii. 

W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:

Ołtarz pierwszy – przy ulicy Wąbrzeskiej – mieszkańcy Wału Miedzeszyńskiego i ul. Kosmatki oraz działacze Klubu L.A.S, czyli Ludzi Aktywnych Społecznie.

Ołtarz drugi – w okolicy ulicy Trakt Lubelski 315, w okolicach krzyża, – mieszkańcy Traktu Lubelskiego strony nieparzystej oraz ulic przyległych do nieparzystej strony Traktu Lubelskiego.

Ołtarz trzeci – w okolicy skrzyżowania ulicy Trakt Lubelski z Dzielnicową w okolicach krzyża – mieszkańcy Traktu Lubelskiego strony parzystej oraz ulic przyległych do parzystej strony Traktu Lubelskiego. 

Ołtarz czwarty – przy ulicy Spadowej – mieszkańcy ulicy Spadowej wraz z członkami wspólnot Domowego Kościoła. 

Wiemy, że utworzyły się już grupy animujące przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Bardzo za to dziękujemy i prosimy by jak największa liczba osób włączyła się w przygotowanie tego wielkiego święta Eucharystii.

Prosimy także o zbieranie kwiatów do sypania dla bielanek. 

Gdyby ktoś chciał pomóc w przygotowaniu ołtarzy prosimy o kontakt: mailowy, telefoniczny lub przez messengera postaramy się skontaktować z animatorami prac przy poszczególnych ołtarzach.