ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Środa Popielcowa 17 lutego 2021 r.

  • Dziś Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczętej drogi pokutnej o godz. 8.00, 16.30 z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30. W ten dzień obowiązuje katolików, którzy ukończyli 14 rok życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a także post ścisły (to jest ilościowy)  wszystkich między 18. a 60. rokiem życia.
  • Zapraszamy też wszystkich do udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: o g. 17.15 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
  • W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, tj. 21 lutego na g. 17.00 zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną. 
  • W kościele wyłożone są fioletowe kartki z naszą drogą Wielkopostną. Kartki z informacjami można zabrać do domu. 
  • W tym roku jako parafia, dorośli, młodzież i dzieci, włączamy się w akcję Caritas – jałmużny wielkopostnej. Z Kościoła można zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Oszczędności, które są związane z naszymi wyrzeczeniami wspomogą fundusz dla  dzieci i młodzieży naszej parafii (między innymi na planowane warsztaty). Przy okazji ostatnich nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz w Niedzielę Palmową będzie można złożyć swoje skarbonki z jałmużną wielkopostną jako dar serca.