ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – VI Niedziela zwykła 14 lutego 2021 r.

  • Dziś podczas mszy świętej o godzinie 18.00 będziemy modlić się w intencji zakochanych. 
  • Zgodnie z zapowiedzią, dziś przed kościołem, zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji (na hospicja, przychodnie, noclegownie, ogrzewalnie).  Dziękujemy za wsparcie dzieł naszej Caritas.
  • W poniedziałek i wtorek zapraszamy dzieci, które w tym roku będą przystępować do pierwszej spowiedzi i po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we mszy św. By jednocześnie w kościele nie było zbyt wielu osób zapraszamy Was w następującym porządku: Klasa III A w poniedziałek na godz.18.00, klasa III B we wtorek na godz. 17.45, klasa III C i dzieci spoza naszej szkoły we wtorek na godz. 19.00. 
  • We środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. We Środę Popielcową msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczętej drogi pokutnej o godz. 8.00, 16.30 z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30. W ten dzień obowiązuje katolików, którzy ukończyli 14 rok życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a także post ścisły (to jest ilościowy)  wszystkich między 18. a 60. rokiem życia.
  • Zapraszamy też wszystkich do udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: o g. 17.15 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
  • W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, tj. 21 lutego na g. 17.00 zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną. Tego dnia w naszej parafii kazania będzie głosił, dobrze nam znany, ksiądz Andrzej Jakubaszek. Ofiary złożone na tacę będą naszym wsparciem na budowę kościoła Św. Rity. 
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim, kolejny z cyklu artykułów o Świętym Józefie a także ciekawe artykuły dotyczące małżeństwa i rodziny, budowania więzi i miłości małżeńskiej, jak rozmawiać i jak pokonywać trudności w małżeństwie. Zachęcamy do lektury.