ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – VIII niedziela zwykła – 27 lutego 2022 r.

 • Dziś po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek Caritas na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Podobna zbiórka będzie jeszcze we Środę Popielcową. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. Zgłosiły się do nas rodziny, które w razie potrzeby są w stanie przyjąć uchodźców pod swój dach. Gdyby ktoś jeszcze był gotów, prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Nasz osiedlowy MAL zbiera także produkty żywnościowe o długim terminie ważności oraz rzeczy pierwszej potrzeby. Dziękujemy za wsparcie.
 • Jutro, w poniedziałek, 28 lutego podczas wieczornej mszy świętej będziemy modlili się przez wstawiennictwo świętego Charbela o pokój oraz w intencjach zbiorowych. Po mszy świętej odprawimy nabożeństwo ku czci świętego. 
 • We środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. We Środę Popielcową msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczętej drogi pokutnej o godz. 8.00, 16.30 z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30. W ten dzień obowiązuje katolików, którzy ukończyli 14 rok życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a także post ścisły (to jest ilościowy)  wszystkich między 18. a 60. rokiem życia. Papież Franciszek prosi by post ten ofiarować w intencji pokoju na świecie i na Ukrainie. 
 • Zapraszamy też wszystkich do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: o g. 17.00 nabożeństwo z udziałem rodzin; a po wieczornej mszy św. czyli ok. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 • W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, tj. 6 marca na g. 17.00 zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną. 
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. We czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiadamy rano od godziny 7.40 a po południu od godziny 16.30. Dzieci przygotowujące się do rocznicy swojego pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godzinę 17.00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 19.00.
 • 5 marca, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.
 • Od stycznia, przez pięć pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii odprawiamy nabożeństwo wynagradzające wg wskazówek zawartych w objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Po wieczornej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja a na zakończenie ok 20.30 msza święta ku czci Matki Bożej w intencjach wynagradzających. W trakcie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 
 • Odpowiadając na apel Biskupów Polskich, Ukraińskich i Rosyjskich o modlitwę różańcową w intencji pokoju, zapraszamy na wspólną modlitwę we wtorek o godz. 17.15. We czwartek i piątek od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji pokoju. 
 • Dziś po mszach świętych jest kolejna i ostatnia możliwość spotkania z członkami zespołu synodalnego. Wszystkich, którzy jeszcze chcieli wypełnić ankiety i uzyskać w tej sprawie pomoc serdecznie zapraszamy. Jednocześnie bardzo prosimy o przesyłanie ankiet do zespołu głównego lub pozostawienie ich w specjalnie przygotowanym pudełku przy wyjściu z kościoła do 6 marca.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim kilka artykułów o duszy i ciele. To bardzo dobre wprowadzenie w Wielki Post. Zapraszamy do lektury.