ks. Piotr Pierzchała
Bez kategorii

Ogłoszenia – XVII niedziela zwykła – 25 lipca 2021 r.

  • Witamy w naszej wspólnocie księdza Daniela Kopra z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, który przez trzy najbliższe tygodnie pomoże w naszej parafii w pracy duszpasterskiej.
  • Informujemy, że do 31 sierpnia w tygodniu odprawiane będą dwie msze święte; rano o g. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Spowiedź jest możliwa przed mszą świętą o g. 7.45 i o g. 17.40.
  • Dziś decyzją papieża Franciszka modlimy się szczególnie za nasze babcie i naszych dziadków.
  • Dziś również obchodzimy wspomnienie świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym po każdej mszy świętej poświęcamy pojazdy. Za chwile w kościele odmówimy modlitwę błogosławieństwa. Kto chciałby poświęcić auto prosimy, aby podjeżdżał do księdza stojącego na wysokości wejścia do plebanii a następnie wyjeżdżał bramą przy przystanku autobusowym. Prosimy o zachowanie ostrożności.  Ofiary zebrane przy okazji poświęcenia pojazdów przeznaczamy na misje. 
  • W tym roku, już po raz 38 na Jasną Górę wyruszy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza 5 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Ks. Rafał zaprasza do grupy amarantowej.
  • W następną niedzielę, 1 sierpnia podczas mszy świętej o g. 10.00 modlić się będziemy między innymi za poległych w Powstaniu Warszawskim w 77 rocznicę jego wybuchu. 
  • W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. W następną niedzielę na terenie całej naszej diecezji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, przed kościołem, na pomoc poszkodowanym. 
  • W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia po sumie – z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy krótką adorację Najświętszego Sakramentu.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki Idziemy. Można w nim przeczytać niezwykle ciekawą rozmowę z benedyktynem Ojcem Leonem Knabitem, który z humorem i mądrością opowiada o starości. O ciekawej pielgrzymce dziękczynnej z Częstochowy do Fatimy, o nauczaniu Św. Jana Pawła II – tym razem dekalog VIII. Zachęcamy do lektury.