ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XX niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

  • Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki naszej diecezji. Łączymy się duchowo z pielgrzymami modlącymi się na Jasnej Górze. Jutro również 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, a po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W naszej parafii macierzystej, w Zerzniu – Odpust Parafialny.
  • Przypominamy, że w okresie wakacji spowiedź jest możliwa przed mszą świętą o g. 7.45 i o g. 17.40.
  • We środę wspomnienie św. Jacka, również dzień imienin naszego Bp Jacka Grzybowskiego, polecamy księdza Biskupa modlitwie parafian. 
  • W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Pielaka, misjonarza  z Sierra Leone. Będzie to także okazja do wsparcia naszych misji diecezjalnych w Afryce, swoją ofiarą składaną po mszy świętej do puszek. 
  • Z przykrością musimy odwołać naszą październikową pielgrzymkę do Francji. Niestety nie zebrała się ostatecznie wystarczająca ilość osób.
  • W niedzielę 28 sierpnia podczas mszy świętej o godzinie 12.00 modlić będziemy się za wywiezionych i zamordowanych mieszkańców osiedla Las w okresie okupacji Hitlerowskiej 1939-44 w 78 rocznicę tych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 16.00 przy Pomniku Pamięci Narodowej, przy ulicy Sęczkowej 60 zostaną złożone kwiaty i odbędzie się wspólna modlitwa.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki „Idziemy”, a w nim o: Cudzie nad Wisłą, o tym jak Portugalia przygotowuje się na przyjęcie w przyszłym roku katolickiej młodzieży z całego świata?, jak św. Andrzej Bobola nie dawał po nocach spokoju miejscowemu proboszczowi i dlaczego warto odwiedzić miejsce narodzin tego świętego? Zapraszamy do lektury.