ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XXI niedziela zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

  • Dziś gościmy w naszej parafii ks. Jacka Pielaka, misjonarza  z Sierra Leone. Po mszy świętej jest okazja do wsparcia naszych misji diecezjalnych w Afryce, swoją ofiarą składaną do puszek. 
  • Przypominamy, że w okresie wakacji spowiedź jest możliwa przed mszą świętą o g. 7.45 i o g. 17.40.
  • W piątek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na msze święte o g. 8.00 i 18.00. Tego dnia z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. 
  • W następną niedzielę 28 sierpnia podczas mszy świętej o godzinie 12.00 modlić będziemy się za wywiezionych i zamordowanych mieszkańców osiedla Las w okresie okupacji Hitlerowskiej 1939-44 w 78 rocznicę tych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 16.00 przy Pomniku Pamięci Narodowej, przy ulicy Sęczkowej 60 zostaną złożone kwiaty i odbędzie się wspólna modlitwa.
  • W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć księdza Andrzeja Jakubaszka budowniczego kościoła pw. Świętej Rity, który wygłosi kazania. Dziękujemy za wsparcie budowy kościoła prowadzonej przez księdza Andrzeja.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki „Idziemy”, a w nim o: różnych aspektach celibatu, o religii i etyce w szkole, Bolesna Matka z Jarosławia – Do sanktuarium Jarosławskiej Pani, przed którą modliła się święta królowa Jadwiga, król Jan III Sobieski i wielu sławnych Polaków – zaprasza Barbara Stefańska. Zapraszamy do lektury.