ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XXII niedziela zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

 • Dziś w naszej wspólnocie parafialnej witamy księdza Patryka Filipiaka tegorocznego neoprezbitera, który rozpoczyna swoją posługę wikariuszowską w naszej parafii. Ksiądz Patryk dziś o godz. 10.00 odprawi mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa, Opieki Matki Bożej i owocnego posługiwania w naszej parafii. 
 •  Dziś podczas mszy świętej o godzinie 12.00 modlić będziemy się za wywiezionych i zamordowanych 83 mieszkańców osiedla Las w okresie okupacji Hitlerowskiej 1939-44 w 77 rocznicę tych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 16.00 przy Pomniku Pamięci Narodowej, przy ulicy Sęczkowej 60 zostaną złożone kwiaty i odbędzie się wspólna modlitwa. 
 • We środę 1 dzień września, 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, rozpoczęcie roku szkolnego. O 18.00 msza św. za poległych w obronie Ojczyzny oraz msza św. o Boże bł. na rok szkolny 2021/22. Serdecznie zapraszamy babcie, dziadków, rodziców, dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkół, katechetów na wspólną Eucharystię. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy rano od godziny 7.40 a po południu od godziny 17.30. Zachęcamy do spowiedzi także w ciągu całego tygodnia. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii.
 • W pierwszy piątek miesiąca msze święte o godzinie 8.00 i 18.00. W ten dzień od g. 9.00 odwiedzimy chorych Parafian. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii woli przyjęcia księdza z posługą sakramentalną. Odwiedzimy tylko tych chorych, którzy wyrażą taką wolę.
 • 7 sierpnia, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja, Telewizji Trwam i parafialnego Koła Radia Maryja, po niej modlitwa różańcowa.
 • W najbliższą sobotę 4 sierpnia na godz. 10.00 zapraszamy scholanki i osoby chętne zapisać się do scholii na swoją pierwszą powakacyjną próbę. Ministranci swoje pierwsze spotkanie mają również w sobotę o godzinie 10.00.
 • W przyszłą niedzielę, 5 września, na mszy świętej o godzinie 10.00 poświęcimy tornistry uczniom pierwszych klas a po sumie – z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Planujemy w naszej parafii zorganizować wspólne zwiedzanie naszego miasta. W przyszłą niedzielę w ramach cyklu „Warszawa – kocham to miasto”, zapraszamy na godz. 14.30 na spacer z przewodnikiem po Saskiej Kępie. Szczegóły i zapisy u księdza Piotra. 
 • Serdecznie witamy nowych Parafian i prosimy o odwiedzenie nas w kancelarii w celu wpisania się do kartoteki parafialnej. Ułatwi to nam planowanie wizyty duszpasterskiej jak również inne czynności kancelaryjne. Przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym stajemy się Parafianinem przez fakt zamieszkania na danym terytorium
 • Informujemy, że trwa jeszcze nabór uczestników na zajęcia aktywizujące przy naszej parafii. Będą to spotkania dla seniorów 60+ chcących żyć w sposób aktywny. Spotkania rozpoczniemy już w październiku. Zapisywać można się jeszcze dziś u mnie. 
 • W przyszłą niedzielę do puszek zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego na warszawskiej Pradze.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki Idziemy. Polecamy w nim artykuły O szkole w trudnych czasach, o modelach edukacji, o Prymasie Tysiąclecia patronie na trudne czasy, ciekawy wywiad z kardynałem, metropolitą o przygotowaniach do beatyfikacji, a Ojciec profesor Jacek Salij radzi jak się modlić by zostać wysłuchanym. Zachęcamy do lektury.