ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – XXI niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

  • Przypominamy, że do końca sierpnia w tygodniu odprawiane są dwie msze święte; rano o g. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Spowiedź jest możliwa przed mszą świętą o g. 7.45 i o g. 17.40.
  • We czwartek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na msze święte o g. 8.00 i 18.00
  • W następną niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 12.00 modlić będziemy się za wywiezionych i zamordowanych 83 mieszkańców osiedla Las w okresie okupacji Hitlerowskiej 1939-44 w 77 rocznicę tych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 16.00 przy Pomniku Pamięci Narodowej, przy ulicy Sęczkowej 60 zostaną złożone kwiaty i odbędzie się wspólna modlitwa. 
  • Dziś bardzo serdecznie chcemy podziękować za piękną i pełną poświęcenia pracę Księdza Rafała w naszej wspólnocie parafialnej. Zarówno za pracę tu w parafii jak i w naszej szkole podstawowej. Ksiądz Rafał od najbliższego czwartku podejmie posługę w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. 
  • Jednocześnie informujemy, że od czwartku 26 sierpnia rozpocznie swoją posługę wikariuszowską w naszej parafii ks. Patryk Filipiak, tegoroczny neoprezbiter. Zatem w następną niedzielę ksiądz Patryk odprawi o godz. 10.00 mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. 
  • Informujemy, że trwa jeszcze nabór uczestników na zajęcia aktywizujące przy naszej parafii. Będą to spotkania dla seniorów 60+ chcących żyć w sposób aktywny. Planujemy zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia taneczne, Nordic Walking, wyjścia kulturalne, wycieczki. Zajęcia będą BEZPŁATNE i rozpoczną się w styczniu. Zapisywać można się już dziś u mnie. 
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki Idziemy. Polecamy w nim artykuły o zmarłym w ubiegłym tygodniu arcybiskupie Henryku Hoserze SAC, bardzo ciekawy tekst o losach Cmentarza Orląt Lwowskich, o szczególnym szacunku Prymasa Tysiąclecia dla małżeństwa i rodziny. Zachęcamy do lektury.