ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2021 r.

  • Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki naszej diecezji. Łączymy się duchowo z pielgrzymami modlącymi się na Jasnej Górze. Dziękujemy za nasze wspólne parafialne duchowe pielgrzymowanie. Dziś jest również 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, a po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  • Przypominamy, że do końca sierpnia w tygodniu odprawiane są dwie msze święte; rano o g. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Spowiedź jest możliwa przed mszą świętą o g. 7.45 i o g. 17.40.
  • Dziękujemy ks. Danielowi Koprowi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, za pomoc duszpasterską przez trzy minione tygodnie. Życzymy księdzu wielu łask w służbie kapłańskiej, zwłaszcza na czas specjalistycznych studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 
  • W dniu jutrzejszym w godzinach porannych przez tern naszej parafii przejdzie pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła. Pielgrzymi nawiedzą nasz Kościół. 
  • W następną niedzielę 22 sierpnia podziękujemy, za piękną czteroletnią posługę w naszej wspólnocie Księdzu Rafałowi. Jak już ogłaszaliśmy Ksiądz Rafał od 26 sierpnia rozpocznie pracę w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. 
  • W miniony piątek zmarł Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, emerytowany biskup naszej diecezji. Polecajmy go w naszych modlitwach. 
  • We wtorek wspomnienie św. Jacka, również dzień imienin naszego Bp Jacka Grzybowskiego, polecamy księdza Biskupa modlitwie parafian. 
  • Informujemy, że rozpoczynamy nabór uczestników na zajęcia aktywizujące przy naszej parafii. Będą to spotkania dla seniorów 60+ chcących żyć w sposób aktywny. Planujemy m.in. prowadzenie następujących działań aktywizujących: zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia taneczne, Nordic Walking, wyjścia kulturalne, wycieczki. Zajęcia będą BEZPŁATNE i rozpoczną się w styczniu. Zapisywać można się już dziś u mnie. Musi zebrać się grupa ok 20 osób. 
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki Idziemy. Polecamy w nim artykuły o Cudzie nad Wisłą, bardzo ciekawy tekst o św. Maksymilianie Kolbe, o związkach Prymasa Tysiąclecia z Matką Bożą. Zachęcamy do lektury.