ks. Piotr Pierzchała
Intencje | Ogłoszenia

Ogłoszenia – XXXII niedziela zwykła – 7 listopada 2021 r.

  • W tym tygodniu kościół obchodził wspomnienie Św. Karola Boromeusza patrona naszej wspólnoty parafialnej. W związku ze zwyczajem parafialnym  dziś w naszej parafii przeżywamy odpust. Sumę odpustową oraz kazania na mszach przedpołudniowych głosi dziś ks. Arkadiusz Zawistowski – Kapelan Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego oraz Krajowy duszpasterz służby zdrowia.
  • Przez cały listopad o godzinie 17.15 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach, a po nich odprawimy mszę św. w intencji naszych bliskich zmarłych.
  •  Stolica Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. 
  • We wtorek w kościele obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • We czwartek 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, w naszej Ojczyźnie 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza święta o godzinie 8.00 i 18.00. W naszej wspólnocie tego dnia, podczas mszy św. o godz. 18.00,  zostaną zainstalowane relikwie Św. Charbela – libańskiego mnicha. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył będzie Ksiądz Waldemar Cisło –  Dyrektor Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kazanie wygłosi Arcybiskup George Bacouni Grekokatolicki Arcybiskup Bejrutu i Babilonu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na to wydarzenie.
  • W następną zaś niedzielę 14 listopada do naszej parafii przybędą relikwie błogosławionego Carla Acutisa – patrona młodzieży. Tego dnia, o tym młodym błogosławionym, opowie ks. Michał Dziedzic – Diecezjalny Duszpasterz młodzieży. Przygotowujący się do bierzmowania mają swoje spotkanie.
  • Grafik zajęć klubu seniora na miesiąc listopad umieszczony jest w gablocie przed kościołem. Grafik można także odebrać w zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich, a przed kościołem zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym – dla chrześcijan potrzebujących wsparcia. W tym roku wspieramy mieszkańców Libanu
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim ciekawy artykuł ojca Profesora Jacka Salija – o tym jak kochać Ojczyznę? także inne artykuły wprowadzające nas w Narodowe Święto Niepodległości. O potrzebie wolontariuszy na światowe dni młodzieży Lisbona 2023. Zachęcamy do lektury.