ks. Piotr Pierzchała
Bez kategorii

Ogłoszenia – XXXIII niedziela zwykła – 14 listopada 2021 r.

  • Dziś i przez cały tydzień w naszej parafii gościmy relikwie błogosławionego Carla Acutisa – patrona młodzieży. Witamy księdza Michała Dziedzica – Diecezjalnego Duszpasterza młodzieży, który przybliża nam tę postać. W kościele jest też zainstalowana wystawa o tym młodym błogosławionym. Przygotowujący się do bierzmowania mają dziś po wieczornej mszy świętej swoje spotkanie.
  • Dziś po mszy świętej o godzinie 10.00 wymiana tajemnic różańcowych w kołach rodziców modlących się za dzieci. 
  • Przez cały listopad o godzinie 17.15 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, a po nich odprawiamy mszę św. w intencji naszych bliskich zmarłych. 
  • We czwartek 11 listopada, Arcybiskup George Bacouni – Grekomelchicki Arcybiskup Bejrutu i Babilonu wprowadził do naszej parafii relikwie Św. Charbela – libańskiego mnicha. Bardzo dziękujemy za udział w tym wydarzeniu. 
  • W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla kończącą rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Udziela się odpustu zupełnego za publiczne odmówienie powyższego aktu. 
  • Dziękujemy za składane dziś do puszek ofiary, które w ramach dnia solidarności z Kościołem prześladowanym i Światowym Dniem Ubogich przekażemy – dla chrześcijan potrzebujących wsparcia. W tym roku wspieramy mieszkańców Libanu. Za tydzień taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
  • Zapraszamy nowych mieszkańców naszej Parafii, którzy nie mieli jeszcze okazji przyjąć nas z wizytą duszpasterską, do wysłania ze strony parafialnej formularza kolędowego lub osobiste zgłoszenie się do kancelarii parafialnej by założyć kartę rodziny. Pomoże nam to w zaplanowaniu ewentualnego terminu wizyty duszpasterskiej i wzajemnym poznaniu się.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim ciekawy artykuł o tym jak mądrze pomagać? o prześladowaniach chrześcijan, o wciągnięciu dzieci w sieć, życiorysy świętych i błogosławionych to gotowe scenariusze na bestsellery. 20 listopada dołączy do ich grona ks. Jan Macha. Zachęcamy do lektury.