ks. Piotr Pierzchała
Ogłoszenia

Ogłoszenia – 4 Niedziela Adwentu

 • W ostatnie dni Adwentu zachęcamy wszystkich, szczególnie całe rodziny, do uczestnictwa w mszach roratnich, które odprawiane są o g. 6.50. Dzieci zachęcamy do udziału w roratach z lampionami szczególnie we wtorek i czwartek. W dni powszednie, w okresie adwentu nie ma mszy św. o godzinie 8.00.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wykorzystali adwentowe okazje do spowiedzi, szczególnie wczorajszą. Przypominamy o dojrzałym przygotowaniu do Świąt w naszych rodzinach. Zadbajmy o życie w stanie łaski uświęcającej nas i naszych dzieci. Spowiadamy codziennie przed roratami. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę dodatkowo od 17.30 do 19.30. Szczegółowy plan spowiedzi znajduje się w Kalendarzach Adwentowych. Nie odkładajmy spowiedzi na dzień Wigilii.
 • W najbliższy poniedziałek od 19.30 będziemy przygotowywać kościół na święta. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w ubieraniu choinek i szopki. Chętni mogą zgłosić się dziś do księdza Piotra. 
 • We czwartek, 24 grudnia obchodzimy wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nie ma mszy wieczornych. Zasiądziemy do wigilijnego stołu w naszych domach. Zachęcamy do odczytania fragmentu o narodzeniu Pańskim z Ewangelii św. Łukasza, do wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Starajmy się też zachować zwyczaj postnej wieczerzy.
 • Ze względu epidemii w wigilię odprawimy dwie msze święte pasterskie o godzinie 22.00 oraz o północy. 
 • W pierwszy i drugi dzień świat msze święte będą według rozkładu niedzielnego. W pierwszy dzień świąt dodatkowo odprawimy mszę świętą o godzinie 11.00. Umożliwi to bycie większej liczbie osób na mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 • W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na dokończenie budowy świątyń w naszej diecezji.
 • Dla rodzin będących w sytuacji czasowej izolacji udostępniamy transmisję mszy świętej niedzielnej i świątecznej z naszej świątyni o g. 12.00; przez parafialny kanał Youtuba. Pasterka będzie transmitowana o godzinie 22.00.
 • W zakrystii są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki, także sianko na stół wigilijny, świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz świąteczne kartki pocztowe. Warto wiedzieć, iż Caritas systematycznie przez swoje działa wspiera wiele osób w kraju i na świecie. W początkowych dniach epidemii w Polsce Caritas przyszła z pomocą chorym kupując potrzebne respiratory. Zakup świec wigilijnych wspomaga fundusz pomocowy Caritas.
 • W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną nie jest planowana wizyta duszpasterska. 
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik katolicki: Idziemy, a w nim ciekawy wywiad z ojcem prof. Jackiem Salijem oraz kalendarz. Zachęcamy do czytania.