Ogłoszenia

XXXI Niedziela Zwykła, 30 października 2022 roku

 • Godz. 12.00 zapowiedzi: Bartłomiej Piekarski, kawaler z parafii św. Stanisława Bpa i M. w Warszawie oraz Anna Lisiecka, panna z parafii tutejszej.
 • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w niedzielę i poniedziałek o godz. 17.15. Przy tej okazji serdecznie dziękuję rodzicom i opiekunom za umożliwienie dzieciom udziału w różańcu w kościele.
 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży, która tydzień temu przyjęła sakrament Bierzmowania. Bardzo dziękuję ks. Partykowi i ks. Piotrowi, dziękuję animatorom grup i rodzicom. Dziękuję także chórowi, panu Organiście i całej służbie liturgicznej. Niech Duch Święty wypełni Światłem i Pokojem serca tych osób i młodych, którzy przyjęli Bierzmowanie.
 • W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i Mszę św. listopadową.
 • 1 listopada – obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym (g. 8.00; 10.00; 12.00 i 18.00) o g. 17.15 modlitwa wypominkowa za zmarłych poleconych w mszy listopadowej.
 • We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, msze święte o g. 8.00; 10.00; o 18.00 odprawimy – mszę listopadową w intencji zmarłych. O godzinie 17.15 wewnątrz świątyni odprawimy procesję żałobną z wypominkami listopadowymi.
 • Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy rano od godz. 7.45 a wieczorem od 17.30.
 • W sobotę o godzinie 8.00 msza święta w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po mszy świętej Różaniec.
 • W piątek obchodzimy w kościele wspomnienie Św. Karola Boromeusza patrona naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym w następną niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać odpust. Sumę odpustową odprawi oraz kazanie wygłosi ks. Maciej Miętek – Kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko Praskiej.
 • W najbliższą niedzielę 6 listopada w naszym kościele obchodzimy także uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła.
 • Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam w niedzielę 6 listopada na krótkie spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele.
 • Z racji odpustu parafialnego zapraszamy w niedzielę 6 listopada do kawiarenki parafialnej w Auli św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. Nasz Patron św. Karol Boromeusz odznaczał się wielkim miłosierdziem wobec potrzebujących dlatego w tym dniu chcemy wesprzeć remont hostelu dla dziewcząt w Jeevodaja w Indiach. Będziemy gościli pracowników sekretariatu misyjnego Jeevodaja, którzy przygotują oryginalną indyjską herbatę. Będzie z nami także wychowanek Jeevodaja, Abishek, który dzięki wsparciu naszych rodaków może studiować w Polsce. W kawiarence będą serwowane ciasta, kawa, herbata. Będą też profesjonalni bariści przygotowujący specjalne kawy. Będziemy przybliżali postać naszego patrona ale także wspominali jak powstała i żyje nasza wspólnota parafialna. Od 15.00 do 17.00 zapraszamy do kawiarenki szczególnie dzieci małe i duże na Bal Świętych. Zachęcamy do przebrania za ulubionych świętych. W programie wiele atrakcji dla dzieci. Będzie też możliwość sprawdzenia się na strzelnicy ASG.
 • Pierwsza niedziela miesiąca to czas spotkań Kół Żywego Różańca. W niedzielę 6 listopada zapraszamy członków tych grup po Mszy o godz. 10.00 i po 12.00 do kawiarenki. Zachęcam też do włączenia się w różaniec rodziców za dzieci i do parafialnego Koła Różańcowego.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Idziemy. Możemy przeczytać w nim między innymi: o tym jak o. Leon Knabit OSB mając 92 lata traktuje swoje przemijanie, jak dobrze przeżyć żałobę a także czym jest obcowanie świętych, które wyznajemy w „Credo”.