Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła, 6 listopada 2022 r.

  • Dziś w naszym kościele obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego Kościoła a także święto św. Karola Boromeusza czyli odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi oraz kazanie wygłosi ks. Maciej Miętek – Kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko Praskiej.
  • Z racji odpustu parafialnego zapraszamy do kawiarenki parafialnej w Auli św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. Nasz Patron św. Karol Boromeusz odznaczał się wielkim miłosierdziem wobec potrzebujących dlatego w tym dniu chcemy wesprzeć remont hostelu dla dziewcząt w Jeevodaja w Indiach. Gościmy pracowników sekretariatu misyjnego Jeevodaja, którzy przygotowali oryginalną indyjską herbatę. Jest z nami także wychowanek Jeevodaja, Abishek, który dzięki wsparciu naszych rodaków może studiować w Polsce. W kawiarence są serwowane ciasta, kawa, herbata. Są także profesjonalni bariści przygotowujący specjalne kawy. Będziemy przybliżali postać naszego patrona ale także wspominali jak powstała i żyje nasza wspólnota parafialna. Od 15.00 do 17.00 zapraszamy do kawiarenki szczególnie dzieci małe i duże na Bal Świętych. Zachęcamy do przebrania za ulubionych świętych. W programie wiele atrakcji dla dzieci. Będzie też możliwość sprawdzenia się na strzelnicy ASG.
  • Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam dziś na krótkie spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele.
  • Pierwsza niedziela miesiąca to czas spotkań Kół Żywego Różańca. Zapraszamy członków tych grup po Mszy o godz. 10.00 i po 12.00 do kawiarenki. Zachęcam też do włączenia się w różaniec rodziców za dzieci i do parafialnego Koła Różańcowego.
  • W przyszłą niedzielę będzie z nami ks. Dariusz Czupryński, orionista, organizator i budowniczy Hospicjum stacjonarnego dla dzieci. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć dobrowolną ofiarą to dzieło.
  • Jutro w czasie Mszy o godz. 9.00, ks. Bp Romuald Kamiński pobłogosławi nowy sztandar naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy i modlitwy za całą społeczność szkolną.
  • Młodzież chętną do pogłębiania swojej relacji z Bogiem zapraszamy na pierwsze spotkanie tworzącej się w naszej parafii wspólnoty młodzieżowej. Spotkanie odbędzie się w środę po wieczornej Mszy Świętej, ok. godz. 19:15.
  • Młode osoby z naszej parafii zapraszamy również do udziału w Młodzieżowym Kole Żywego Różańca. Chodzi o odmówienie w ciągu dnia jednej dziesiątki Różańca. W ten sposób włączamy się we wspólne odmawianie całego Różańca. Zapisy i bliższe informacje u ks. Patryka.
  • W tym roku Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, przypada w piątek. W związku z uroczystym i radosnym charakterem tego dnia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kanonicznego, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy święto będą obchodzić na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, powinny odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
  • Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Idziemy. Możemy przeczytać w nim między innymi: o bohaterach naszej niepodległości a byli to nie tylko Polacy, o sensie śmierci opowiada o. Jacek Salij OP, o odpowiedzi Kościoła na rosnącą liczbę zachowań samobójczych.