Ogłoszenia

Zmartwychwstanie Pańskie, 9 – 10 kwietnia 2023 r.

• Dziś modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy KUL.

• We czwartek o godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą

• W najbliższy piątek, z racji oktawy wielkanocnej, można spożywać pokarmy mięsne.

• W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do Święta Miłosierdzia przygotowujemy się odprawiając nowennę, codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Taca w Niedzielę Miłosierdzia przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas.

• Organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Głotowa i Gietrzwałdu w sobotę 3 czerwca. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

PODZIĘKOWANIA

• Serdeczne Bóg zapłać ks. Patrykowi i ks. Eugeniuszowi za wielkopostną posługę w konfesjonale. Ks. Patrykowi  za przygotowanie wraz z ministrantami liturgii. Dziękuję również Panu Janowi Gawryszewskiemu, naszemu zakrystianowi i Jego pomocnikom oraz  Państwu Teresie i Zdzisławowi Gawryszewskim za przygotowaniu dekoracji świątecznych.

• Serdecznie dziękujemy asyście kościelnej, młodzieży lektorskiej, ministrantom. Bóg zapłać scholii dziecięcej z jej opiekunami Andrzejem Lisieckim i Marcinem Mędrzyckim. Panu organiście Patrykowi Piotrowskiemu, chórowi parafialnemu i jego dyrygentce pani Edycie Sędzik.

• Przy tej okazji chcę też podziękować tym, którzy na co dzień troszczą się o nasz kościół: Rodzinie Państwa Gawryszewskich za czystość w kościele. Pani Teresie Gawryszewskiej za dbanie o kompozycje kwiatowe. Państwu Marii i Janowi Kuranowskim za dbanie o szaty liturgiczne i wszelką pomoc oraz Państwu Dorocie i Robertowi Karaśkiewiczom, Panu Arturowi Gołębiewskiemu. Dziękuję wspólnotom Odnowy w Duchu Świętym i Domowego Kościoła za posługę w czasie Triduum Paschalnego i stałą dyspozycyjność w różnych potrzebach parafialnych.

• Serdeczne Bóg zapłać Wam Bracia i Siostry za wszelkie przejawy życzliwości, za przekazywane ofiary na rzecz utrzymania Parafii, za ofiary składane bezpośrednio w kościele oraz za ofiary przekazywane na konto parafialne. Dziękujemy Wam za codzienną troskę o naszą świątynię.

• Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Idziemy. Możemy przeczytać w nim przede wszystkim o misterium Zmartwychwstania Pańskiego a ks. Prof. Chrostowski opowiada o Bożej budowli w Nowym Przymierzu.

Wszystkim Parafianom i Gościom

życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Niech przeżywanie Świąt Paschalnych napełnia Nas Pokojem i umacnia w Wierze, Nadziei i Miłości.

Niech pomaga w codzienności być uczniami i świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa.